Reklama

Drużyna zdyskwalifikowana z Twitch Rivals za cheating

​Problem cheaterów nie dotyczy już teraz tylko publicznych gier Call of Duty: Warzone, ale również turniejów esportowych. Podczas wczorajszych rozgrywek Twitch Rivals zdyskwalifikowano jedną z drużyn za używanie cheatów.

Na prywatne lobby w Call of Duty: Warzone czekaliśmy przez bardzo długi czas. Chociaż ich stabilność wciąż pozostawia wiele do życzenia, kiedy funkcja wreszcie trafiła do gry, postanowił wykorzystać to Twitch i zorganizować nową serię turniejów w ramach swojego Rivals. Kilka dni temu Izak mierzył się z europejską wersją Rivals, a wczoraj przyszedł czas na Stany Zjednoczone.

Reklama

Przez kilka pierwszych meczów wszystko przebiegało zgodnie z planem. Streamerzy mieli okazjonalnie problemy z dołączaniem do lobby, ale kiedy już udało się zebrać wszystkich w jednym miejscu, mecz przebiegał sprawnie i dostarczał mnóstwo emocji widzom. Sytuacja wyglądała tak aż do czwartego meczu, po którym uwagę administracji turnieju zwrócił gameplay streamera METZY_B.

Chociaż Twitch Rivals w większości składała się ze znanych streamerów, nie można było całkowicie wykluczyć cheatów. Część z graczy dostała się bowiem do ostatniej fazy turnieju dzięki otwartym kwalifikacjom. Odbywały się one wewnątrz standardowych, publicznych gier, gdzie gracze musieli po prostu wyeliminować jak najwięcej rywali.

Po czwartej grze do administratorów turnieju dotarł powyższy klip, który tydzień temu zyskał sobie spory rozgłos na subreddicie LivestreamFails. Widać na nim bardzo podejrzane ruchy celownika Metzy’ego. Po położeniu jednego rywala, celownik automatycznie przeskakuje na wybiegającego dopiero z budynku gracza z riot shieldem i Metzy przez chwilę strzela do niego, zanim przełącza się na cel pozbawiony tarczy.

Po dłuższej przerwie pomiędzy grą czwartą a piątą host poinformował widzów, że ostatni mecz odbędzie się bez udziału drużyny Metzy’ego. Powodem dyskwalifikacji były rzeczy zarówno z trwającego turnieju, jak i spoza niego.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama