Reklama

Drużyny LCK na Mistrzostwa Świata lecą prywatnym samolotem opłaconym przez Riot

​Wygląda na to, że koreańscy gracze League of Legends na tegoroczne Mistrzostwa Świata przylecą w wielkim stylu. Riot opłacił drużynom przelot prywatnym samolotem na Islandię.

Do rozpoczęcia Mistrzostw Świata został już nieco ponad tydzień. Faza Play-In tegorocznych Worldsów rozpoczyna się 5 października. Wielu profesjonalnych zawodników lubi jednak przylecieć wcześniej do miejsca, gdzie odbędzie się turniej, żeby potrenować na lokalnym solo queue i zaaklimatyzować się do panujących w danym kraju warunków.

W czasach Covida temat organizacji LAN-owych turniejów i transportu zawodników jest bardzo dużym problemem. Riot postanowił wrócić na Reykjavik, gdzie w połowie sezonu odbyło się MSI 2021. Mamy więc sprawdzoną, bezpieczną lokalizację i odpowiednie warunki do gry. Dalej jest to jednak długa droga dla zawodników z Azji czy Australii.

Reklama

Według Korizon Esports Riot rozwiązał ten problem prywatnym lotem ufundowanym dla koreańskich zawodników. Wszystkie cztery drużyny zostały przetransportowane na Islandię w najbezpieczniejszy z możliwych sposobów. Marc "Caedrel" Lamont, współpracujący aktualnie z koreańską organizacją DRX, dodał później, że lot kosztował ok. 345 tysięcy dolarów.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama