Reklama

Duży turniej esportowy nie odbędzie się w Emiratach? Społeczność LGBT protestuje i apeluje

​Ubisoft, czyli producent gry Rainbow Six Siege poinformował świat, że jeden z dużych turniejów odbędzie się w terminie wakacyjnym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Społeczność LGBTQ podniosła głos i zaapelowała wskazując, iż w tym kraju nie są szanowane prawa mniejszości. Powstała specjalna petycja, a w sieci wrze od komentarzy.

W minioną niedzielę zakończył się duży turniej w Rainbow Six Siege, odbywający się w stolicy Szwecji - Sztokholmie. "Six Invitational" trwał w sumie blisko dwa tygodnie, a zwieńczeniem zmagań był finał pomiędzy amerykańską formacją Team SoloMid, a rosyjskim Team Empire. Z potyczki, zwycięsko wyszła ta pierwsza formacja, zabierając do domu okrągły milion dolarów z puli turniejowej.

Społeczność LGBT mocno oponuje w sprawie Zjednoczonych Emiratów Arabskich jako lokalizacji jednego z głównych turniejów w Rainbow Six

Ubisoft, nie zamierzając zwalniać tempa i idąc za ciosem, opublikował plany kolejnych turniejów tegorocznego sezonu. Na liście widnieją duże rozgrywki, które rozegrane mają być w sierpniu. Za docelową lokację obrano Zjednoczone Emiraty Arabskie, co wyraźnie nie spodobało się części społeczności gry związanej ze środowiskiem LGBT.

Reklama

Do sprawy odniosła się znana pod pseudonimem "Geometric" - komentatorka gier Rainbow Six Siege i Valoranta. Kobieta zwróciła uwagę na szereg problemów. "Co w takim razie z wszystkimi naszymi talentami i graczami LGBT? Zostawimy ich w domu? Prosiłabym o odniesienie się do sprawy, bo w tym momencie wydaje się to bardzo niepokojące" - napisała na swoim Twitterze.

Petycja i apele do twórców gry przybierają na znaczeniu

Sytuacja z ogłoszeniem Emiratów jako jednym z miejsc, w którym ma się odbyć duży turniej esportowy, ma zdecydowanie głębszy i dużo cięższy kontekst. W sieci wystartowała petycja skierowana do Ubisoftu o to, by zmienić lokalizację turnieju i wykluczyć państwo ze stolicą w Abu Zabi z jakichkolwiek rozgrywek.

Wspomniana petycja przeforsowała już barierę 12 tysięcy podpisów. W jej treści przeczytać można: "Zjednoczone Emiraty Arabskie generują szereg problemów związanych z prawami osób LGBT w ciągu ostatniego roku, kryminalizując homoseksualizm skutkujący chłostą, deportacją, grzywnami, chemicznymi kastracjami (...)".

"Wraz z włączeniem członków LGBT jako części społeczności Rainbow Six, wierzymy jako kolektyw, że ta decyzja jest krótkowzroczna, niebezpieczna i cofająca jeśli chodzi o rozwój idei sportu elektronicznego, Rainbow Six Siege i jego społeczności" - przeczytać można w dalszej części petycji.

Otwarta petycja wezwała finalnie i bezpośrednio Ubisoft do realizacji zaproponowanych zmian. "Stanowczo stwierdzamy, że Major UAE 2022 powinien odbyć się w innym miejscu, takim, które będzie przyjazne dla wszystkich talentów, społeczności i osób związanych z grą. Przyszłość Siege nie powinna być zhańbiona tą decyzją, biorąc pod uwagę fakt, jak obiecująco zapowiada się ten rok" - wybrzmiał oficjalny apel.

Póki co jednak, developerzy gry nie odnieśli się do sprawy głośnej petycji, która z każdą godziną przybiera na sile. Podobnie ma się sprawa, jeśli chodzi o media społecznościowe, a w tych pojawiają się setki wpisów i komentarzy - zarówno od społeczności graczy, jak i osób pośrednio związanych z działalnością sportu elektronicznego.

ESPORTER
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy