Reklama

Reklama

Dwóch Polaków w Porsche Esports Supercup

​Kamil Franczak i Dawid Nowakowski z polskiego zespołu TRITON Racing wystąpią w zawodach esportowych organizowanych przez Porsche. W najbliższą sobotę na wirtualnym torze w amerykańskiej Alabamie rozpoczną sezon składający się z dziesięciu wyścigów. Główną stawką całych mistrzostw są nagrody z łącznej puli o wartości przekraczającej 100 000 dolarów.

Do Porsche Esports Supercup próbowało dostać się łącznie ponad 2000 osób, które przystąpiły do dziewięciotygodniowych eliminacji. W każdym tygodniu wykorzystano inny tor, który miał sprawdzić umiejętności simracerów za kierownicą Porsche 911 GT3 Cup. W procesie kwalifikacji wyłoniono dwudziestu kierowców, a wśród nich znalazło się dwóch Polaków - Dawid Nowakowski i Kamil Franczak.

Przed zbliżającymi się mistrzostwami optymizmem napawa nie tylko fakt pokonania sporej ilości konkurentów. Dobra forma pokazana w każdym z wyścigów kwalifikacyjnych również daje nadzieję, że Polacy nie zostaną jedynie statystami, lecz odegrają znaczące role w nadchodzącej rywalizacji.

Reklama

40-stu kierowców w walce o trofeum

Dwudziestka kwalifikantów dołączy do dwudziestu kierowców, którzy mieli zapewniony udział za sukcesy w seriach mistrzowskich iRacing w latach ubiegłych. Za zwycięstwo w całej serii przewidziano 25 000 dolarów. Dodatkową atrakcją dla uczestników są nagrody pieniężne za każdą rundę, co gwarantuje emocjonujące ściganie od początku do samego końca. Rozpoczęcie sezonu już w najbliższą sobotę Inaugurację Porsche Esports Supercup zaplanowano na sobotę 13 kwietnia. Zawody rozpoczną się o godz. 15:45. Zmagania polskich reprezentantów w barwach TRITON Racing będzie można śledzić na żywo dzięki transmisjom na kanałach twitch.tv/iracing oraz youtube.com/iracingesportsnetwork.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy