Reklama

EA Sports FC 24 bez młodej gwiazdy FC Barcelony? Nietypowy powód

EA Sports FC 24 już za kilka dni zadebiutuje w sklepach na całym świecie. Oczekiwana gra piłkarska już teraz budzi ogromne oczekiwania. Produkcja kanadyjskiego studia będzie jednak odrobinę wybrakowana. Nie wystąpi w niej Lamine Yamal - jeden z największych młodych talentów europejskiej piłki.

Lamine Yamal ma potencjał na wielką gwiazdę

Lamine Yamal jest jednym z najlepiej rokujących młodych piłkarzy w ostatnich miesiącach. 16-latek z przytupem rozpoczął swoją karierę w seniorskiej drużynie FC Barcelony. Urodzony w 2007 roku piłkarz wystąpił w pięciu ligowych spotkaniach, w których zdążył już zaliczyć dwie asysty. Obserwatorzy futbolu z całej Europy szybko zwrócili uwagę na utalentowanego Hiszpana.

Grający na prawym skrzydle piłkarz natychmiast został okrzyknięty "cudownym dzieckiem" FC Barcelony. Yamal ma w Barcelonie ogromne pole do rozwoju przy takich piłkarzach, jak m.in. Robert Lewandowski, İlkay Gündoğan czy Joao Felix. Wielu sądziło, że piłkarz będzie jednym z ciekawszych zawodników do pozyskania w nadchodzącej grze wideo - EA Sports FC 24. Okazuje się, ze gracze będą musieli obejść się smakiem - przynajmniej tymczasowo.

Reklama

Lamine’a Yamala zobaczymy go w jednej z najbardziej oczekiwanych gier piłkarskich ostatnich lat, czyli EA Sports FC 24. Kanadyjskie studio postanowiło pominąć perspektywicznego piłkarza. Jaki jest powód takiego ruchu?

Yamal za młody, by być w grze

Okazuje się, że trudnością, która stoi na przeszkodzie, by Yamal był dostępny w EA Sports FC 24 jest wiek. Aktualnie młody piłkarz ma skończone 16 lat i Kanadyjczycy nie chcą dodawać zawodników poniżej 17 roku życia. Zatem młoda gwiazda "Dumy Katalonii" zostanie dodana dopiero 13 lipca przyszłego roku.

Biorąc pod uwagę to, że gry piłkarskie pojawiają się na rynku we wrześniu lub październiku, debiut Yamala w EA Sports FC 24 nastąpi już pod koniec "cyklu życia" gry. Lamine Yamal nie zagości zarówno w trybie online (Ultimate Team), jak i w rozgrywce jednoosobowej, czyli w trybie kariery. Dla graczy jest to ogromna strata, gdyż prawdopodobnie statystyki młodego piłkarza byłyby bardzo wysokie, jak na jego wiek, a poza tym jego potencjał rozwoju stałby zapewne na bardzo wysokim poziomie.

Warto dodać, że nie jest nowa sytuacja w grach piłkarskich i już jeden z zawodników "Blaugrany" w przeszłości musiał się z tym problemem mierzyć zmierzyć. Mowa o innym Hiszpanie - Ansu Fatim, którego zabrakło w grze FIFA 20 również z powodu zbyt młodego wieku.  

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: EA Sports FC 24 | FC Barcelona
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy