Reklama

EA Sports FC 24: Gwiazda hiszpańskiej ligi świetnie odwzorowana w grze

EA Sports FC 24 musi borykać się z kilkoma problemami, ale do nich nie należy warstwa graficzna produkcji. Kanadyjczycy postarali się, by odświeżyć produkcję pod tym kątem i udało im się to zrobić całkiem nieźle. Jedną z gwiazd, której wizerunek został oddany z najwyższą precyzją jest Antoine Griezmann.

Twarze w grze istotnym elementem

Rynek gier w 2023 roku nie wybacza niedoskonałości. Produkcje stoją na tak wysokim poziomie pod względem wizualnym, że każdy detal jest dopracowany w najwyższym stopniu. Umożliwiają to coraz bardziej zaawansowane silniki graficzne. Grafika w obecnych tytułach niejednokrotnie przypomina filmy i bardzo trudno niekiedy odróżnić film od wirtualnej rozgrywki. Wystarczy spojrzeć na jeden z tegorocznych hitów na rynku - odświeżoną wersję The Last of Us Part I na port PC.

Produkcja ta ma świetnie dopracowaną warstwę graficzną. Szczególnie widać to na twarzach postaci zawartych w tej pozycji. Można mieć czasami złudzenie, że widzimy żywą osobę, zamiast wirtualnej postaci. Recenzenci byli zachwyceni tym tytułem i dostaje on bardzo wysokie oceny. Nie inaczej jest w grach piłkarskich.

Reklama

Tam stadiony, murawa, a co ważniejsze - twarze zawodników stanowią bardzo ważny element całości. Już lata temu w FIFIE czy Pro Evolution Soccer widzieliśmy wizerunki niezwykle podobne do tych z rzeczywistości. Oczywiście w tym aspekcie raczej FIFA przodowała, choć produkt od KONAMI nie ustępował. Aktualnie wygląd meczów (abstrahując od fizyki) jest bardzo realistyczny.

Coraz większa liczba piłkarzy dostaje tak zwane "gameface’y" - czyli zeskanowane twarze, które potem są wiernie odwzorowywane w grze. Przez długi okres mało reprezentantów Polski było docenionych w ten sposób przez EA Sports, lecz na szczęście to się już zmieniło. Teraz francuska gwiazda futbolu grająca na co dzień w Atletico Madryt otrzymała odświeżony wizerunek w EA Sports FC 24.

Griezmann z nową twarzą w EA Sports FC 24

Mowa o Antoine’ie Griezzmanie. Francuski napastnik występujący od lat w La Liga jest jedną z gwiazd tych rozgrywek. Napastnik kojarzony jest głównie z Atletico Madryt, choć w przeszłości występował także w FC Barcelonie czy Realu Sociedad z baskijskiego San Sebastian. Griezmann od lat współtworzy także linię ofensywną reprezentacji Francji. Teraz zawodnik otrzymał wręcz nieprawdopodobną aktualizację wyglądu twarzy. Na screenshotach łatwo można pomylić wycinek z gry wideo z prawdziwą fotografią.

Kanadyjskie studio zwykle po wydaniu swojej kolejnej gry piłkarskiej aktualizuje wygląd zawodników. Dzieje się tak z różnych przyczyn. Jedną z nich jest z pewnością czas. EA Sports nie zdąża zeskanować twarzy wszystkich zawodników przed premierą, więc robią to już w trakcie trwania cyklu gry. Innym z powodów jest zmiana wyglądu piłkarza. Nowa fryzura czy tatuaż sprawiają, że deweloperzy muszą odświeżyć wygląd niektórych z zawodników.

Griezmann już wcześniej posiadał podobny do siebie wirtualny wizerunek. Jednak w jednej z najnowszych aktualizacji twórcy bardzo pozytywnie zaskoczyli. Nowa twarz francuskiego napastnika wygląda naprawdę świetnie. Trudno przyczepić się do jakiegokolwiek elementu wizerunku. W mediach społecznościowych działanie kanadyjskiego studia również zostało dostrzeżone i pozytywnie odebrane. Jest to już kolejny z piłkarzy, który został odtworzony z niebywałą precyzją. Polscy kibice mają nadzieję na to, że i do naszych zawodników trafią tak dokładnie wykonane skany twarzy i nie będziemy musieli czekać dłużej na nowy wygląd chociażby Piotra Zielińskiego z włoskiego SSC Napoli.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Antoine Griezmann | EA Sports FC 24
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy