EA Sports FC 24: Polska - Szkocja w wirtualnej symulacji. Kto wygrał?

W czwartek o godzinie 20:45 rozpocznie się pierwszy oficjalny mecz reprezentacji Polski po Euro 2024. Zawodnicy Michała Probierza zagrają ze Szkocją w ramach Ligi Narodów UEFA. Jeden z youtuberów postanowił dokonać symulacji tego meczu. Czy Polska również wygrała w starciu w grze wideo?

Reprezentacje narodowe wracają na boiska piłkarskie

Od zakończenia Euro 2024 w Niemczech minęło półtora miesiąca i piłkarze po przerwie i rozpoczęciu rozgrywek ligowych wracają na zgrupowania reprezentacji narodowych. W całej Europie rozgrywane będą mecze Ligi Narodów UEFA, które od kilku lat de facto zastępują oficjalne mecze towarzyskie. Polska zmierzy się w dywizji A w grupie z Chorwacją, Portugalią oraz Szkocją. Ta ostatnia drużyna będzie czwartkowym rywalem podopiecznych Michała Probierza na słynnym Hampden Park w Glasgow.

Jest to rywal, z którym nasi reprezentanci nie radzili sobie najlepiej w przeszłości. W całej historii rozegrano 11 spotkań, z których Polska wygrała zaledwie trzy, sześciokrotnie zremisowała, ale tylko dwukrotnie przegrała. Oznacza to, że dla Polaków wyspiarze nie są bardzo strasznym rywalem. Dlatego w czwartkowy wieczór można być optymistycznie nastawionym w kwestii wyniku. Youtuber znany w sieci jako EmkaTeam Games postanowił zestawić obie drużyny w grze wideo EA Sports FC 24 i dokonać symulacji meczu. Kto wyszedł z niego zwycięsko?

Polska kontra Szkocja w grze wideo. Kto wygrał?

Pierwsze minuty wirtualnej symulacji w grze wideo były bardzo wyrównane. Żadna z drużyn nie zdołała jednoznacznie przejąć kontroli nad spotkaniem, choć groźniejszą okazję do zdobycia pierwszego gola mieli wyspiarze. W 13. minucie doszło do bardzo szczęśliwego dla naszych reprezentantów zdarzenia. Po rzucie wolnym dla Biało-Czerwonych rzut karny sprokurował jeden ze Szkotów i sędzia nie miał wyboru, wskazując na jedenasty metr przed bramką.

Następnie do piłki podszedł Robert Lewandowski i pewnym strzałem wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Od tego momentu Polacy byli częściej w posiadaniu piłki, lecz nie przekładało się to na tworzenie wielkiego zagrożenia pod bramką Szkotów. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową przewagą.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie nadal Polacy grali lepiej, a Szkoci próbowali zaskoczyć naszych piłkarzy grą z kontrataku. Zawodnicy Michała Probierza jednak kontrolowali mecz, spokojnie wymieniając piłkę pomiędzy kolejnymi piłkarzami. W końcowej fazie spotkania nie zadziało się już zbyt wiele i mecz zakończył się zwycięstwem Polaków ze Szkotami 1:0. Miejmy nadzieję, że trzy punkty do naszych rodaków trafią również i w czwartkowy późny wieczór.

Dowiedz się więcej na temat: EA Sports FC 25