Reklama

EA Sports wyłączy serwery w kultowej odsłonie FIFA. Ile zostało czasu?

FIFA 22 przez lata cieszyła się dobrą opinią wśród graczy. Produkcja, która miała premierę w 2021 roku zachwycała kilkoma nowinkami nieobecnymi w poprzednich częściach i też w innych grach wideo o piłce nożnej. Teraz twórcy zdecydowali się na podjęcie ważnej decyzji.

FIFA 22 była zadowalającą produkcją

FIFA 22 pod kilkoma względami różniła się bardzo mocno od poprzednich części. Przede wszystkim twórcy zdecydowali się na wdrożenie technologii Hypermotion, pozwalającej na bardziej realistyczne poruszanie się wirtualnych piłkarzy na boisku. Dzięki temu również Sztuczna Inteligencja przeciwników miała znacznie lepiej działać i przeprowadzać bardziej prawdopodobne ataki oraz skuteczniej bronić dostępu do własnej bramki.

Reklama

EA Sports wykorzystało zapis meczu 11 na 11 stworzony na cele produkcji gry FIFA 22. Dzięki temu ruchy piłkarzy zostały odwzorowane bardziej realistycznie niż w poprzednich tytułach z serii FIFA. Ponadto gra została wzbogacona o ponad 4 000 nowych animacji. Sama produkcja spełniła oczekiwania większości graczy. Na platformie Steam tytuł ten oceniło ponad 120 tysięcy graczy i większość z tych ocen jest bardzo pozytywnych. Jednak jeszcze tylko przez kilka miesięcy społeczność będzie mogła cieszyć się z sieciowej rozgrywki w FIFA 22. Dlaczego tak się stanie?

FIFA 22 gaśnie na oczach fanów

Kanadyjskie studio z siedzibą w Vancouver ogłosiło, że 4 listopada tego roku zamknie serwery w grze FIFA 22. Dzieje się tak z każdą starszą produkcją, w której maleje liczba graczy. Powodem takiej decyzji są zapewne kwestie finansowe. EA Sports najwyraźniej uznało, że utrzymywanie "żywych" serwerów dla graczy jest nieopłacalne. Według strony steamcharts.com, w grze bawi się średnio niespełna 3 tysiące użytkowników na PC. Zapewne znacznie więcej entuzjastów FIFA 22 ma na konsolach, lecz trudno określić, jak duże grono jest to fanów. W komentarzach na stronie facebookowej Kartomania - FIFA Ultimate Team i nie tylko, widać nostalgię społeczności za tym tytułem, a wiele z opinii przedstawia wyraz niezadowolenia z decyzji "Elektroników".

Niestety, prawdopodobnie żadne apele w tej sprawie nie zmienią zdania Electronic Arts i już wkrótce tryby online w FIFA 22 przestaną działać. Jednak nadal będzie można się bawić w Trybie Kariery, gdzie mogliśmy m.in. założyć swój klub i poprowadzić go do sukcesów.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 22 | EA Sports
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy