Reklama

EA Sports zarejestrowało nową nazwę dla słynnego trybu

​FIFA 23 była ostatnią grą przy współpracy FIFA z EA Sports. Od tego roku będzie zapoczątkowana nowa seria - EA Sports FC. Choć nie znamy jeszcze żadnych szczegółów na temat nadchodzącej produkcji, powoli zaczynają wyciekać pewne informacje. Jeden z portali ujawnił, pod jaką nazwą prawdopodobnie obecny będzie FUT.

Na rynku gier piłkarskich wielkie zmiany

Rok 2023 będzie rewolucyjny na rynku piłkarskich gier wideo. Pierwszy raz od trzech dekad EA Sports stworzy swój produkt pod inną nazwą niż słynna FIFA. Kanadyjskie studio postanowiło zakończyć współpracę ze Światowym Związkiem Piłki Nożnej (FIFA) i stworzyć swój odrębny projekt. Wiadomo już, że będzie on nosił nazwę EA Sports FC.

Reklama

Jak na razie nie znamy większych oficjalnych szczegółów na temat tego projektu. Istnieją natomiast pogłoski, które mogą okazać się prawdziwe, że gra ma być darmowa, co miałoby pozytywnie wpłynąć na rozpoznawalności nowego brandu. Zagadką są także prawa licencyjne.

Wiemy, że w grze znajdzie się na pewno Premier League, LaLiga czy Bundesliga. Obecność mniejszych rozgrywek stoi pod wielkim znakiem zapytania. Niemal na pewno gra nie będzie miała możliwości pokazywania oficjalnych meczów spod egidy FIFA (np. Klubowe Mistrzostwa Świata).

Pod dużym znakiem zapytania stała obecność najsłynniejszego w grze trybu - FIFA Ultimate Team. Gracze są w niepewności, czy i jeśli tak, to w jakiej formie powróci ten model zabawy. Teraz powoli zaczynamy odkrywać karty w tym zakresie. "Elektronicy" zarejestrowali bardzo ważny aspekt prawny.

Nowy "FUT" zarejestrowany jako znak towarowy

Jako, że EA Sports rozstaje się z FIFA, to wiadome było, że tryb FIFA Ultimate Team musi mieć nową nazwę i prawdopodobnie mniej lub bardziej zmieni swoją formę z tego, co znaliśmy dotychczas od lat. Teraz serwis Gamerant.com informuje, że EA zarejestrowało nowy znak towarowy i wszystko wskazuje na to, że ten sieciowy tryb będzie znany pod nazwą Football Ultimate Team.

Dzięki temu popularny skrót nie ulegnie zmianie, a to bardzo istotne w kontekście tego, jak wielką marką jest obecnie FUT. Możemy się spodziewać więcej takich informacji w najbliższych tygodniach i miesiącach. Bardzo możliwe tego, że EA Sports rozpocznie niebawem kampanię promocyjną nowego swojego produktu, a dzięki temu powinniśmy otrzymać wiele szczegółów od nośnie niego. Niestety data premiery EA Sports FC jak na razie jest nieznana.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: EA SPORTS FC
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy