Reklama

eBlitz: Aplikacja do ograniczenia toksyczności i nienawiści w grach online

​Firma eBlitz z siedzibą Londynie zaprezentowała światu nową aplikację mobilną, która ma na celu eliminowanie toksyczności w grach online zwłaszcza podczas rywalizacji na wysokim poziomie esportowym.

Inicjatywa ta powstała od bankowca - Aarona Wu, który po przykrych, własnych doświadczeniach związanych z nieprzyjazną atmosferą między graczami na serwerach w rozmaitych grach, postanowił stworzyć coś, co zrewolucjonizuje w pewien sposób rynek i rozwiąże szereg bolączek związanych z toksycznością w branży gamingu.

Aplikacja eBlitz daje możliwość matchmakingu (czyli wyszukiwania innych użytkowników do rywalizacji), oferuje również czat i statystyki profilu, a co najważniejsze - istnieje także sposobność do oceniania innych graczy po skończonej grze.

Reklama

Póki co jednak, eBlitz skupia się na gorącej produkcji od Epic Games - popularnym Fortnite. W przyszłości, planowana jest ekspansja także do innych gier, między innymi CS:GO czy League of Legends. W tym aspekcie, twórcy nie zamierzają spoczywać na laurach i ograniczać się tylko do kilku tytułów.

Każdy, kto kiedykolwiek uczestniczył w rozgrywkach na publicznych serwerach, wie jak niezwykle często to zadanie jest utrudnione poprzez jednostki, które świadomie lub nie - psują zabawę innymi, zachowując się w sposób pozbawiony jakichkolwiek norm. Czy eBlitz ma szansę uporać się z tym globalnym problemem wśród graczy?

ESPORTER

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy