Reklama

Epic Games przejmuje twórców Fall Guys

Epic Games przejmuje Tonic Games, do którego należy studio Mediatonic odpowiedzialne za powstanie ubiegłorocznego wakacyjnego hitu Fall Guys. Kupno nie oznacza zmian w dotychczasowej rozgrywce battle royala, a dodatkowo nowy nabywca zapewnił, że będzie wspierał finansowo cały projekt.

Fall Guys był hitem ubiegłorocznych wakacji, chociaż niewątpliwie swoją popularność zawdzięcza w znacznej mierze sezonowi ogórkowemu, który wówczas panował. Mimo tego liczby mówią same za siebie - od sierpniowego debiutu tytuł pobrano 11 milionów razy, a deweloperom udało się stworzyć interesującą grę regularnie przykuwającą uwagę graczy. Wszystko to sprawiło, że Epic Games przejmuje Tonic Games, spółkę-matkę kontrolującą Mediatonic. Nowy nabywca twierdzi, że transakcja nie wpłynie na rozgrywkę i zostaną utrzymane dotychczasowe zasady zabawy Fall Guys.

Reklama

Co ciekawe, Mediatonic chce zaimplementować część elementów z Fortnite oraz Rocket League w swoim battle royale. Chodzi m.in. o system kont, cross-play oraz tryb squad vs squad. Epic za to zamierza inwestować w Fall Guys, co oznacza, że w przyszłości może on rozwinąć się znacznie bardziej i wrócić na szczyty list przebojów. Być może trafi też na platformę Epic Games Store. Gra jest obecnie dostępna na PlayStation 4, PS5 i Steam. Fall Guys ukaże się tego lata na Nintendo Switch i konsolach Xbox.

Warto wspomnieć, że Fall Guys otrzymał pięć nominacji do nagrody BAFTA Games Awards. Ponadto twórcy ostatnio zapowiedzieli czwarty sezon, który klimatem nawiązywać będzie do klimatu rodem lat 80.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Fall Guys

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama