Reklama

Epic podsumowuje pierwszy tydzień Fortnite Championship Series

​Debiut Fortnite Championship Series już za nami. Pierwsze trio z różnych regionów zakwalifikowały się do finałów pod końca września, a organizatorzy postanowili przedstawić miniony weekend w formie krótkiego wideo.

Materiał pojawił się niedawno na Twitterze Fortnite Competitive, gdzie trafia większość informacji ściśle związanych ze sceną esportową popularnego battleroyale. W tym konkretnym przypadku był to Sundown, jeden z ekspertów Epic Games, który brał udział w wielu poprzednich transmisjach turniejów, przedstawiający najciekawsze zagrania ostatniego weekendu.

Niektóre akcje to po prostu celny strzał z shotguna albo imponujący edit, ale trafia się również kilka bardziej złożonych, dłuższych fragmentów, pojedynków 1v1. Na dodatkową pochwałę zasługuje również fakt, że Epic nie zapomniało o żadnym z regionów. Większość śledzących Fortnite’a graczy zdaje sobie sprawę, że najbardziej zacięta rywalizacja jest głównie w Europie oraz wschodniej części Ameryki Północnej (NAE). Mimo to, zdecydowali się pokazać kilka sytuacji z Brazylii czy Oceanii.

Reklama

Chociaż format na pewno sprawdzi się doskonale jako krótkie przypomnienie tego, co wydarzyło się w weekend, wciąż trzeba pamiętać, że funkcjonuje to również jako zamiennik prawdziwej transmisji z całego turnieju. Przy okazji Fortnite Championship Series Epic zdecydowało się po prostu hostować kanały uczestników turnieju, zamiast znów zorganizować swoją relację.

Miejmy więc nadzieję, że Plays of the Week to dopiero początek planów Epic Games odnośnie transmitowania nadchodzących turniejów.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite Championship Series

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy