Reklama

EPL 6: SK Gaming mistrzem

Kolejna edycja jednej z największych lig na świecie dobiegła końca. Mistrzem szóstego sezonu ESL Pro League zostało SK Gaming.

Kolejna edycja jednej z największych lig na świecie dobiegła końca. Mistrzem szóstego sezonu ESL Pro League zostało SK Gaming.

Finałowy pojedynek lepiej rozpoczęli gracze FaZe Clan, wychodząc na wyraźne prowadzenie 6:1. Z czasem jednak SK zaczęło powracać do pojedynku, dzięki czemu doprowadziło ono do remisu (6:6). Za sprawą dobrej postawy obu ekip, wynik po pierwszej połowie był sprawą otwartą (7:8). Po zmianie stron Olof "olofmeister" Kajbjer i spółka wypracowali sobie zaliczkę (11:8), którą następnie konsekwentnie utrzymywali. Brazylijczycy starali się jeszcze dogonić oponenta, lecz ta sztuka im się nie udała.

Drugi plac gry, jakim był overpass, od razu przyniósł kibicom sporo walki, gdyż obie formacje prowadziły wyrównany bój, w którym żadna ze stron nie mogła zdobyć przewagi (4:4). Zacięta rywalizacja trwała do samego końca połowy. Gdy gracze z Kraju Kawy przenieśli się na stronę broniącą, zdobyli oni przewagę, dzięki której kontrolowali przebieg gry (12:8). FaZe nie potrafiło odrobić straty, dlatego musieli oni uznać wyższość rywala.

Reklama

Rozpędzeni Brazylijczycy poszli za ciosem na mirage, gdzie od początku gry po stronie antyterrorystów dominowali oni swojego przeciwnika. Europejczycy nie mieli pomysłu na to, jak udanie zaatakować bombsite'y, przez co ich dorobek punktowy zatrzymał się w pierwszej połowie na dwóch "oczkach". Po zmianie stron drużyna z Finnem "karriganem" Andersenem na czele zaczęła zgarniać punkty, lecz SK Gaming pewnie doprowadziło mapę do końca.

Ostatnia mapa pojedynku rozpoczęła się świetnie dla zawodników SK, którzy wyszli na prowadzenie 8:0. W dalszej części na placu boju rządziła także jedna drużyna, z tym że inicjatywę przejęło FaZe, które niemalże odrobiło straty (7:8). Po zmianie stron gra wyrównała się (11:11), lecz z czasem ponownie Brazylijczycy znaleźli sposób na przeciwnika, doprowadzając do rund meczowych (15:12). Europejska formacja w świetnym stylu obroniła się przed porażką, doprowadzając do dogrywki. "Overtime" należał już jednak do graczy z Brazylii, którzy tym samym mogli cieszyć się z triumfu w meczu.

SK Gaming - FaZe Clan 3:1 (13:16 - infermo, 16:11 - overpass, 16:9 - mirage, 19:16 - train)

Klasyfikacja końcowa EPL 6:

1. SK Gaming - 225.000 dolarów
2. FaZe Clan - 100.000$3-4. Misfits, fnatic - 60.000 dolarów
5-6. HellRaisers, OpTic Gaming - 45.000 dolarów
7-8. NRG Esports, Luminosity Gaming - 40.000 dolarów
9-10. Ninjas in Pyjamas, Astralis - 35.000 dolarów
11-12. North, Team Liquid - 32.500 dolarów

Patryk Głowacki

dolarów

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: SK Gaming | ESL Pro League
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy