Reklama

EPL 8 Finals: Team Liquid w finale

Szybko doszło do rozstrzygnięcia w drugim półfinale ESL Pro League 8 Finals. Team Liquid wyraźnie pokonało bowiem MIBR, awansując do finału.

Na pierwszej mapie kibice nie otrzymali wielu emocji. Liquid od początku kontrolowało bowiem przebieg wydarzeń na serwerze, konsekwentnie powiększając swą zdobycz punktową (9:0). MIBR przełamał w końcu serię rywala, lecz nie był to początek żadnej serii (2:13). Po zmianie stron podopieczni Wiltona „zewsa” Prado doprowadzili do końca mapy najszybciej, jak to było możliwe.

Przez długi czas podobny obraz rywalizacji miał miejsce na overpass. Drużyna amerykańskiej organizacji wciąż dominowała nad swoim przeciwnikiem, tracąc w pierwszej połowie zaledwie trzy „oczka”. Wydawało się, że w roli antyterrorystów Marcelo „coldzera” David i spółka będą w stanie zagrozić rywalowi, gdyż brazylijsko-amerykańska mieszanka zdobyła cztery punkty z rzędu (7:12). Od tego momentu Liquid doprowadziło do rund meczowych (15:7), wykorzystując drugą szansę do skończenia meczu.

Team Liquid – MIBR 2:0 (16:2 – cache, 16:8 - overpass)

Tym samym dojdzie do piątego finału pomiędzy Team Liquid, a Astralis w tym roku na wielkich turniejach. Dotychczasowo wszystkie pojedynki wygrali zawodnicy z Danii.

Reklama

Patryk Głowacki

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Team Liquid | mibr | zews | esl pro league 8

Reklama