Reklama

ESL i Poznań Games Arena ogłaszają strategiczną współpracę. Finały ESL Mistrzostw Polski na PGA

Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends to główne tytuły nadchodzących sezonów ESL Mistrzostw Polski. W 2018 roku po raz kolejny odbędą się dwie edycje.

Pierwsza z nich zakończy się w katowickiej ESL Arenie, zaś druga, dzięki zacieśnieniu współpracy ESL i Międzynarodowych Targów Poznańskich, rozegrana będzie podczas targów  Poznań Game Arena.

Nadchodzące sezony ESL Mistrzostw Polski rozpoczną się od kwalifikacji, które mają wyłonić ostatnich uczestników fazy ligowej. Zasadniczy etap składać się będzie z siedmiu kolejek, z których najlepsze drużyny awansują do rozgrywek lanowych.

ESL i MTP rozpoczynają współpracę strategiczną

Każdy z sezonów ESL Mistrzostw Polski zakończy się podczas finałów lanowych. Zwieńczenie 16 edycji odbędzie się w katowickiej ESL Arenie, zaś w kolejnej odsłonie ESL MP najlepsi gracze wystąpią podczas targów Poznań Game Arena. Jest to duża zmiana, gdyż w ciągu ostatnich trzech lat, drugi sezon w roku kalendarzowym kończył się w łódzkiej Atlas Arenie. Wszystko dzięki rozpoczęciu współpracy strategicznej między ESL a Międzynarodowymi Targami Poznańskimi.

Reklama

Efektem współpracy między ESL a PGA nie będą tylko finały ESL MP. O kolejnych szczegółach poinformujemy w kolejnych miesiącach.

Awans do europejskich rozgrywek

Podobnie jak w 2017, w 2018 roku ESL Mistrzostw Polski również będą kolejnym krokiem do międzynarodowej kariery. Kontynuacja współpracy ESL i Riot Games oznacza awans mistrzów League of Legends do europejskich rozgrywek. Tym razem zdobywca trofeum zagra w Pucharze Europy, w którym zmierzy się z najlepszymi zespołami z kilku krajów. Zwycięzcy zmagań CS:GO drugi raz z rzędu zapewnią sobie miejsce w Mountain Dew League, czyli przedsionku ESL Pro League - najbardziej prestiżowej ligi na świecie.

To jedyna szansa, by z polskiej ligi awansować do europejskich rozgrywek Riot Games i ESL, tym samym otwierając sobie możliwość do rywalizacji z drużynami z innych krajów.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: ESL | Counter Strike: Global Offensive | League of Legends
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy