​ESL MP: Kinguin będzie bronić tytułu

Kinguin drugim finalistą szesnastego sezonu ESL Mistrzostw Polski. Drużyna nie zawiodła swoich fanów, pokonując w półfinale PACT.

Początek walki na train należał do PACT, który wyszedł na prowadzenie 5:0. Od szóstej odsłony „Pingwiny” zaczęły gonić przeciwnika, w pewnym momencie doprowadzając do wyrównania (6:6). Końcówka połowy należała jednak do Kacpra „darko” Ściery i spółki (9:6), którzy następnie poszli za ciosem w roli antyterrorystów, powiększając swoją przewagę nad przeciwnikiem (13:6). „KGN” ponownie przez jakiś czas znalazło sposób na przeciwnika, będąc coraz bliżej wyrównania (12:14), lecz i tym razem PACT wyciągnął wnioski, obejmując prowadzenie w spotkaniu.

Na mirage lepszy start zaliczył zespół z Wiktorem „TaZem” Wojtasem na czele, osiągając rezultat 6:2. Konrad „koyot” Hadała i spółka na chwilę skuteczniej bronili dostępu do bombsite'ów, łapiąc kontakt z przeciwnikiem. Od stanu 6:5 emocje na mapie niemalże jednak dobiegły końca. Kinguin znów bowiem przejęło inicjatywę, najpierw zgarniając wszystkie punkty w pierwszej połowie, by następnie po zmianie stron pozwolić rywalom na powiększenie dorobku o zaledwie jedno „oczko”.

Ponownie w turnieju decydujący okazał się overpass. Inauguracja mapy należała do PACT-u, lecz od stanu 3:0 pałeczkę pierwszeństwa przejęły „Pingwiny”, wyprzedzając swoich przeciwników, by zakończyć połowę wynikiem 9:6. Następnie podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego poszli za ciosem, powiększając swe prowadzenie (12:6). W kolejnych odsłonach PACT starał się jeszcze wrócić do gry, jednakże nie miał on argumentów, ostatecznie musząc uznać wyższość rywala.

Kinguin – PACT 2:1 (12:16 – train, 16:6 – mirage, 16:8 - overpass)