Reklama

Reklama

Esport dyscypliną na Igrzyskach Azjatyckich

​Esport przełamał kolejną barierę w świadomości odbiorców. Elektroniczna rywalizacja w grach komputerowych została dołączona do programu Igrzysk Azjatyckich, które mają się odbyć w 2022 roku. Tym samym gracze będą mieli okazję walczyć o poprawienie dorobku medalowego dla swoich krajów.

Dyskusje związane z traktowaniem esportu wciąż są jednymi z popularniejszych w kontekście całego rynku. Zdaniem niektórych elektroniczne zmagania powinno wliczać się do świata sportu, traktując je jako dyscyplinę. Z tego powodu rozgrywka za pomocą komputera mogłaby nawet dołączyć do programu Igrzysk Olimpijskich, na temat czego rozmowy również trwają. Dla drugich z kolei esport może być odrębnym światem, na co wskazuje literka "e" w nazwie.

Choć podczas IO na razie do rywalizacji esportowców nie dojdzie, to ci otrzymają okazję reprezentować swoje kraje podczas walki na Igrzyskach Azjatyckich. Organizatorzy kontynentalnych zmagań oficjalnie dodali nową dyscyplinę do rozpiski. Dokładnie nie wiadomo jednak, jakie produkcje wejdą w skład medalowej rywalizacji.

Reklama

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy esport pojawi się na wspomnianej dyscyplinie. Debiut na Igrzyskach elektroniczna rywalizacja zaliczyła w 2018 roku. Wtedy jednak miały miejsce tylko pokazowe pojedynki, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Z tego powodu organizatory liczą, że podczas realnej walki esport przyniesie im konkretne korzyści.

-----------------------------------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij.

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska Azjatyckie

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy