Reklama

ESPORT GRA 3- nowa dyscyplina, te same sportowe emocje

22 czerwca w La Playa Music Bar odbędzie się trzecia edycja wydarzenia ESPORT GRA. Tym razem organizatorzy imprezy, agencja Good Game wspólnie z marką DZIK, stawia na inną dyscyplinę. Polscy topowi influencerzy ze świata gamingu, streamingu i YouTube’a zmierzą się w siatkówce plażowej!

Poprzednie edycje ESPORT GRA skupiały się na piłce nożnej, ale w tym roku twórcy zdecydowali o zmianie dyscypliny. Dlaczego plażówka? Odpowiedź jest prosta - Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu! Piłka siatkowa jest jednym z najbardziej dynamicznych, ekscytujących i widowiskowych sportów letnich igrzysk, a organizatorzy chcą uczcić to wydarzenie na własny, unikalny sposób.

"Wybór siatkówki jako motywu przewodniego ESPORT GRA 3 by DZIK ma również inne cele. Chcemy kontynuować ideę zachęcania polskich graczy do aktywności fizycznej i promować zdrowy styl życia. Takie wartości jak rywalizacja, współpraca i samodoskonalenie się są wspólne zarówno dla esportu jak i tradycyjnych dyscyplin sportowych. Chcemy pokazać to podczas nadchodzącego turnieju."
- mówi Damian “DD ESport" Dąbrowski, Project Manager Good Game.

Reklama

Wydarzenie ESPORT GRA 3 by DZIK ponownie skupi topowych polskich influencerów z branży gamingowej, streamerskiej i YouTube. W nadchodzących dniach na social mediach GG League pojawią się wszystkie informacje - w tym prezentacja drużyn.

ESPORT GRA to nie tylko sportowa rywalizacja, to także okazja do integracji społeczności graczy! Organizatorzy przewidzieli 990 darmowych biletów dla osób chcących śledzić rywalizację na miejscu. Event odbędzie się w La Playa Music Bar w Warszawie (Wybrzeże Helskie 1/5), a wejściówki będzie można zgarnąć za pomocą Decathlon GO - aplikacji służącej do zapisów w zawodach sportowych.

Format rozgrywek

W rozgrywkach weźmie udział 8 trzyosobowych zespołów, które zostaną podzielone na dwie grupy. Z każdego z koszyków dwie najlepsze ekipy awansują do play-offów. Zadecyduje o tym faza grupowa rozgrywana w formacie “każdy na każdego", z meczami best-of-one do 15 punktów.

W fazie pucharowej pojedynki będą miały charakter best-of-three, jednak aby wygrać jeden z meczów trzeba będzie uzbierać aż 21 oczek. Zwycięzca zostanie wyłoniony na drodze drabinki pojedynczej eliminacji.

W trakcie meczów planowane są dodatkowe zadania. Każde zdobycie punktu za pomocą główki oraz odbicie piłki w linię boiska liczone będą podwójnie. Ponadto w dwóch rundach każdego meczu as serwisowy będzie liczyć się aż za trzy punkty.

materiały prasowe
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy