Reklama

Reklama

Esport Tour 2022: Czy w decydującym starciu zobaczymy dwie polskie drużyny?

​Pierwszy dzień w Grupie C rozpoczął pojedynek Illuminar Gaming vs Sangal, w którym Polacy zwyciężyli 2:1. Po pierwszej mapie, która zakończyła się zwycięstwem IHG po około 40 min, mogło się wydawać, że wynik meczu jest już przesądzony, jednak debiutujący w turnieju Sangal odrobiło straty na Mirage i doprowadziło do remisu. Decider rozegrał się na Vertigo, na którym ponownie polska drużyna przejęła dominację, ostatecznie wygrywając spotkanie.

W drugim openerze grupy oglądaliśmy HONORIS, które stawiło czoła angielskiej formacji Into the Breach. Obie drużyny mają już na swoim koncie występ w pierwszej serii  Esport Tour 2022. Mecz rozpoczął się na Vertigo, jednak tym razem ta mapa okazała się mniej łaskawa dla polskiego zespołu i po bardzo zaciętej walce Anglicy zwyciężyli 16:11. W drugiej części spotkania przenieśliśmy się na Overpass. Mimo wielkich nadziei, HONORIS nie zdominowało przeciwników i mecz zakończył się po drugiej mapie jednoznacznym zwycięstwem Into the Breach 2:0.

Reklama

Zwieńczeniem pierwszego dnia Grupy C miał być pojedynek zwycięzców, który wyłoni zdobywcę pierwszego miejsca. Z powodu nieprzewidzianych zdarzeń do spotkania nie doszło, a nierozegrany mecz walkowerem wygrała drużyna Into the Breach i to oni awansowali do ćwierćfinałów Series #2.

Dzisiaj przed drużynami przedostatniej grupy dwa mecze, które rozstrzygną o tym, kto dołączy do zawodników z Anglii.

W samo południe w meczu przegranych spotkają się HONORIS oraz Sangal, by zawalczyć o decydujący pojedynek przeciwko Illuminar Gaming. Po wczorajszych rozgrywkach zapowiada się bardzo zacięta walka. Czy w decydującym meczu grupy będziemy oglądać derby Polski? Czy jednak Sangal, debiutujące w Esport Tour 2022, okaże się kolejnym odkryciem turnieju i zaskoczy nas mistrzowską taktyką? Tego wszystkiego dowiemy się już dzisiaj!

Transmisja z meczu HONORIS vs Sangal rozpocznie się już o 12:00 na kanale Twitch twitch.tv/cyberwolvestv:

Faza grupowa potrwa do 29 czerwca włącznie, a 1 lipca rozpoczną się ćwierćfinały. Dokładny rozkład grup i harmonogram rozgrywek dostępny jest na HLTV.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy