Reklama

Reklama

Esport Tour 2022: Startuje ważne wydarzenie dla fanów CS:GO

​Już w najbliższą środę rusza bardzo interesujące wydarzenie w kalendarzu CS:GO. Pięć polskich drużyn stanie w walce o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Esport Tour 2022.

Zmierzą się one w drugim międzynarodowym turnieju. Na starcie zobaczymy między innymi takie drużyny jak: Anonymo Esport, PACT czy Illuminar Gaming. Transmisje zostaną przeprowadzone na kanale.

Pięć polskich drużyn na starcie Esport Tour 2022

Polskie drużyny CS:GO regularnie mają okazję startować w różnych międzynarodowych rozgrywkach online. Niestety na tym polu nie święcimy zbyt często sukcesów. Wynika to z kondycji rodzimej sceny CS:GO. Największą furorę Polacy robią w międzynarodowej formacji ENCE, te wyłącznie polskie drużyny tak mocne niestety nie są. Taka optyka może się jednak zmienić już wkrótce. W środę rusza drugi turniej z serii Esport Tour 2022.

Reklama

Pierwszy z nich odbył się w kwietniu. Trzeba przyznać, że nasi reprezentanci zaprezentowali się wówczas ze świetnej strony. Do fazy play-off awansowały cztery z pięciu drużyn. W wielkim finale kibice byli świadkami "polskiego" pojedynku, w którym Illuminar Gaming okazał się lepszy od PACT. W starciu o trzecie miejsce rękawice podjęło HONORIS, choć drużyna w której grają "NEO" oraz "TaZ" musiała uznać wyższość macedońskiego BLUEJAYS.

Jednak te rozgrywki udowodniły, że nasze ekipy mogą znaczyć coś więcej w międzynarodowych starciach. Za kilka dni czeka nas kolejny turniej z serii Esport Tour. Na starcie zobaczymy między innymi: HONORIS, Illuminar Gaming, PACT, Ungentium oraz Anonymo.

Każda z drużyn oprócz pieniędzy, walczy również o punkty do głównej klasyfikacji. Na podstawie rankingu punktowego, wyłoniona zostanie stawka turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w październiku. Zanim jednak dojdzie do ostatecznych rozgrywek, czeka nas drugi turniej. Polacy znów będą mieli szansę pokazać, że są liczącą się nacją. Polaków czekają jednak bardzo trudne pojedynki. Z kim zmierzą się w fazie grupowej nasi rodacy?

Polacy faworytami, ale będzie trudno

W teorii najtrudniejszą grupę - B - wylosowała drużyna Anonymo Esports. Formacja ta zmierzy się między innymi z uznaną na rynku drużyną z Danii - Tricked Esport. Aktualnie zajmująca 75. miejsce w rankingu HLTV.org formacja jest bardzo groźna. Polscy kibice mogą cieszyć się również z układu sił w grupach C oraz D. W obu z nich znalazły się po dwie polskie drużyny. HONORIS zmierzy się z lluminar Gaming, Into The Breach oraz Sangai Esports, natomiast PACT I Ungentium podejmą MASONIC oraz Esports Club Kyiv.

Nie zabrakło również wątku piłkarskiego, gdyż zaproszona do udziału została drużyna esportowa Club Brugge z Belgii. Czekają na nas zatem wielkie emocje związane z esportem. Pierwsze spotkania rozpoczną się już w najbliższą środę. Wtedy będziemy mogli obserwować zmagania grupy A. W puli do wygrania jest 22 tysiące złotych, z czego aż 14 tysięcy trafi do najlepszej drużyny drugiego turnieju.

Zgarnie ona również 10 punktów do głównego rankingu. Jak na razie liderem jest Illuminar, tuż przed PACT oraz BLUEJAYS. Za podium sklasyfikowane są HONORIS oraz AGO, choć ta druga z drużyn nie przystąpiła do rywalizacji w kolejnym turnieju.

Zmagania potrwają od 22 czerwca aż do 3 lipca. Jest zatem o co walczyć i można być pewnym, że czekają nas od środy wielkie emocje. W stawce komentatorów znaleźli się: Jakub "mil3k" Milewski, Bartłomiej "bsg" Sękowski, Kamil "Siwy" Żołądziejewski oraz Marek "Marecki" Kowalczyk.

Najlepsze tematy

Reklama