Reklama

Esport zagości na dłużej na dużym ekranie już w 2021 roku?

​Na 2021 rok planowana jest premiera polskiego filmu FIRST. Fabuła filmu opiera się na historii młodych ludzi, którzy wchodząc w dorosłość, przeżywają swoje pierwsze doświadczenia na pograniczu małej miejscowości i wielkiego świata, dostępnego z ekranu komputera. Podążając za bohaterami, widzowie poznają środowisko współczesnych graczy i esportu. Za reżyserię filmu odpowiada Bartosz Prokopowicz.

Polskie kino coraz śmielej wkracza w przestrzeń wirtualną - producenci dostrzegają, że nasze życie w dużej mierze przenosi się do sieci, a codzienność płynnie przenika się po obu stronach ekranu.

Reklama

O być albo nie być może dziś decydować jeden klik - impuls równie szybki jak myśl, która przechodzi przez głowę. Kliknij "Wyślij" wiadomość do osoby, w której się skrycie kochasz. Kliknij "Aplikuj" na ogłoszenie o pracę na drugim końcu kraju. Kliknij "Uruchom" i odpal grę. Kliknij "Restart" i rozpocznij wszystko od początku.

Historia przedstawiona w filmie FIRST opowiada o młodych ludziach, dopiero wchodzących w dorosłość. Dla nich wszystko dzieje się pierwszy raz w życiu. Poznają emocje których wcześniej nie mieli okazji posmakowa. Choć pochodzą z małej miejscowości, wielki świat jest dla nich dostępny na wyciągnięcie ręki.

Bohaterów FIRST spaja pasja do esportu. Wspólne Treningi, zbliżający się turniej, wysoka nagroda o jaką grają, są podstawnym napędem ich decyzji i działań.  Film tym samym uchyla wrota hermetycznego świata graczy, mierząc się z pytaniem, czy esport to tylko rozrywka, czy także może sposób na życie?

Na czele projektu stanął Bartosz Prokopowicz, uznany reżyser i operator filmowy. Prokopowicz wskazuje, że esport towarzyszy mu od najmłodszych lat. 

Za zgodność ze światem esportu odpowiada Mateusz Kowalczyk, założyciel organizacji esportowej AGO, współwłaściciel obecnie piastujący rolę Head of Esports w organizacji Illuminar Gaming, mówca Digital Champions z zakresu Cybercompetition & Future Entertainment.

Producentem filmu jest Lulu Production. Partnerem projektu został GroupM i MediaCom Warszawa. Premiera filmu jest zaplanowana na drugą połowę 2021 roku.

Dowiedz się więcej na temat: esport

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje