Reklama

European Games Esports Championships - esportowe igrzyska zawitają do Katowic

Z czym kojarzą wam się igrzyska olimpijskie? Rzut młotem, biegi przez płotki i skok o tyczce? A gdybyście pomyśleli, że jest tam także miejsce na esport?

30 czerwca startuje European Games Esports Championships, gamingowa impreza towarzysząca Igrzyskom Europejskim w Krakowie. Na trzy dni, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach stanie się areną dla międzynarodowego esportu. Reprezentacje z całego świata będą rywalizować ze sobą w dwóch tytułach: Rocket League oraz eFootball.

Także nasza Narodowa Drużyna Esportu wystawia swój skład - w eFootball, w kategorii open zagra Marcel "Marcel_PL" Ziętek, natomiast w rozgrywkach kobiet, reprezentować nas będzie Nikoleta "Nikki" Winiarska. W Rocket League zobaczymy polski zespół w składzie Arkadiusz "Azza" Różyczka, Mateusz "Vesh" Wiśnik, Patrick "Niseron" Gostkowski.

Reklama

Impreza towarzysząca - GEFestival

Esportowe emocje to nie wszystko co EGEC ma do zaoferowania. Esports Association wraz z Urzędem Marszałkowski Województwa Śląskiego przygotowało imprezę towarzyszącą o nazwie GEF Festival. Na uczestników czeka szereg atrakcji - każdy znajdzie coś dla siebie.

Spragnionym wiedzy i wydarzeń branżowych, polecamy udział w najdłużej organizowana cykliczna konferencja poświęcona gamingowi i branżom pokrewnym w Europie Środkowo-Wschodniej  OKSE - Central Europe Gaming & E-Careers Congres. Przez 6 lat wydarzenie nosiło nazwę Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych, ale teraz tematyka konferencji została poszerzona o zagadnienia związane z biznesem i gospodarką.

Oprócz korzyści edukacyjnych i networkingowych, uczestnicy GEFestival będą mogli wziąć udział w turniej gry "Just Dance" organizowanym we współpracy z Polskim Związkiem Tańca Towarzyskiego oraz odkryć strefę gier retro i zagrać w klasyczne gry komputerowe. Ci, którym gamingu ciągle mało, będą mogli śledzić finały Uniwersyteckiej Ligi Esportowej i zobaczyć najlepsze drużyny uniwersyteckie rywalizujące o najwyższe stopnie podium.

Ponadto miasto Katowice i Urząd Marszałkowski przygotowały strefy chill, które są świetnym miejscem do networkingu, relaksu i rozmów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale dla tych, którzy nie będą mogli w nim uczestniczyć, event będzie transmitowany online, na platformie twitch.tv.

Esporter/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: esport
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy