Reklama

Reklama

​FACEIT Major: Astralis mistrzem! device z MVP

Zakończyły się zmagania w ramach FACEIT Major. Mistrzem rozgrywek zostało Astralis, które pewnie rozprawiło się z Natus Vincere.

W fazie pucharowej turnieju obie formacje pewnie radziły sobie z przeciwnikami. To sprawiało, że apetyty ludzi oglądających pojedynek były rozbudzone na zacięte widowisko.

Ci, którzy tak sądzili, mogli się jednak mocno zawieść. Od początku spotkania bowiem inicjatywę na serwerze przejęli zawodnicy Astralis. Na nuke Duńczycy grali skutecznie jako antyterroryści, nie pozwalając przeciwnikowi zdobyć zbyt wielu punktów (11:4). Po zmianie stron Nicolai „device” Reedtz i spółka poszli za ciosem, pewnie zgarniając mapę na swoje konto.

W drugiej odsłonie wydawało się, że Na`Vi postawi większy opór przeciwnikowi, gdyż w pierwszej części zmagań zespół z regionu CIS był w stanie zdobyć sześć rund na swoje konto. Gdy jednak Skandynawowie przenieśli się na stronę atakującą, zwiększyli oni dystans między formacjami, ostatecznie zapewniając sobie wygraną w turnieju.

Astralis – Natus Vincere 2:0 (16:6 – nuke, 16:9 – overpass)

Krótko po zakończeniu zmagań wybrano najbardziej wartościowego zawodnika rozgrywek. Statuetka MVP przypadła w ręce „device'a”.

Klasyfikacja końcowa FACEIT Major
:

1. Astralis – 500.000 dolarów
2. Natus Vincere – 150.000$
3-4. MIBR, Team Liquid – 70.000$
5-8. compLexity Gaming, BIG, HellRaisers, FaZe Clan – 35.000$
9-11. Ninjas in Pyjamas, G2 Esports, fnatic – 8.750$
12-14. Vega Squadron, TyLoo, Cloud9 – 8.750$
15-16. mousesports, Winstrike – 8.750$

Patryk Głowacki

Reklama

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: faceit major | Astralis | Natus Vincere | device

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy