​FACEIT Major: Natus Vincere pierwszym półfinalistą

Za nami pierwszy ćwierćfinał FACEIT Major. Swą szansę na zwycięstwo w turnieju zachowali zawodnicy Natus Vincere, którzy zdecydowanie pokonali BIG.

Pierwsza mapa pojedynku nie przyniosła kibicom wielu emocji. Od startu zmagań Na`Vi detronizowało ataki rywala, osiągając wysokie prowadzenie (5:0). BIG przerwało na chwilę swą niemoc, zgarniając dwa oczka z rzędu (2:5). W dalszej części spotkania zespół z regionu CIS zdominował swojego przeciwnika, wygrywając pozostałe rundy pierwszej połowy, by po zmianie stron dokończyć dzieła zniszczenia.

Druga odsłona pojedynku nie przyniosła zmiany. Znów na serwerze rządzili zawodnicy prowadzeni przez Mykhalio „kane” Blagina. W większości niemiecka formacja rzadko zatrzymała natarcie rywala, co negatywnie odbiło się jej na wyniku (3:12). Dominacja Na`Vi trwała do samego końca pojedynku, dlatego to Danylo „Zeus” Teslenko i spółka mogli cieszyć się z awansu do półfinału majora.

Natus Vincere – BIG 2:0 (16:2 – dust2, 16:6 - nuke)

Patryk Głowacki

Dowiedz się więcej na temat: Natus Vincere | Biuro Informacji Gospodarczej | faceit major