FaZe Clan z "NEO" drugie w Los Angeles

​FaZe Clan zajął drugie miejsce w turnieju BLAST Pro Series CS:GO rozgrywanym w Los Angeles. W wielkim finale Team Liquid pokonał drużynę polskiego zawodnika 2:0.

Pierwsza mapa - Nuke rozpoczęła się lepiej dla Teamu Liquid. Amerykanie rozpoczynający spotkanie po stronie broniącej bardzo dobrze czuli się na lokacji wybranej przez europejski zespół. Świadczy o tym chociażby pierwsza połowa wygrana wynikiem 11:4.

W drugiej części FaZe Clan wziął się za odrabianie strat. Ewidentnie było widać, że oba zespoły lepiej czują się po stronie antyterrorystów. Jednak Filip "NEO" Kubski z kolegami nie zdołali dogonić Teamu Liquid i odrobić wszystkich strat. Było blisko, ale to Liquid wygrało pierwszą mapę do 13.

Druga odsłona - Inferno była już znacznie bardziej jednostronna. Amerykanie, których wyborem była ta mapa czuli się bardzo pewnie w każdym elemencie gry. Nie dawali wielu okazji do fragowania swoim europejskim przeciwnikom. Po pierwszej połowie wygrywali 9:6 jako strona atakująca.

Po zamianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Przewaga drużyny z Ameryki Północnej była wręcz przygniatająca. Team Liquid wygrał komplet siedmiu rund i ostatecznie pokonał FaZe Clan 16:6. Statystyki Filipa "NEO" Kubskiego w finałowym meczu nie wyglądały imponująco. Polski gracz łącznie zdobył 25 fragów, a dziesięciokrotnie więcej pozwolił się "upolować".

Team Liquid aktualnie jest najlepszą drużyną globu w CS:GO i turniej w Los Angeles tylko potwierdził ten fakt.

Dowiedz się więcej na temat: FaZe Clan