Reklama

Reklama

FIFA 19 ujawnia, co możemy znaleźć w paczkach FUT

Zgodnie z zapowiedziami z września, począwszy od FIFA 19, Electronic Arts w pewnym stopniu ujawnia, co możemy znaleźć w środku losowych paczek z kartami. Najnowsza odsłona piłkarskiego symulatora ujawnia procentowe szanse - i nie jest dobrze.

Weźmy na przykład jedną z nowości. Aktualnie w trybie FUT trwa promocja "Obiecujące transfery", obejmująca 23 zawodników - bohaterów najgłośniejszych transferów tego lata. Jest więc Cristiano Ronaldo w Juventusie, Gonzalo Higuain w AC Milan, Riyad Mahrez w Manchester City czy Leon Goretzka w Bayernie Monachium.

Te wirtualne kartoniki są szczególnie pożądane przez graczy, ponieważ są "dynamiczne" - będą trwale ulepszane w czasie trwania sezonu, kiedy jeden z tych piłkarzy zagra świetny mecz w swoim klubie. To może więc sprawić, że pozyskiwany teraz zawodnik będzie w przyszłości jeszcze lepszy - i bardziej wartościowy.

Reklama

Brzmi dobrze, dopóki nie zajrzymy do specjalnego ekranu menu, w którym możemy spojrzeć, jakie są szanse na pozyskanie takiego "Obiecującego transferu". Jak oficjalnie podaje FIFA 19, szanse są mniejsze niż... 1 procent.

Część optymistów powie, że to gwarantuje jednego świetnego zawodnika na sto otwartych paczek. Warto jednak pamiętać, że szanse wynoszą "mniej niż" 1 procent, a więc równie dobrze może to być 0,01 procent, co powinno już w znacznie większym stopniu stonować nastroje.

Wydaje się, że wraz z decyzją o ujawnieniu szans na znalezienie kart Electronic Arts zdecydowało się na bardzo odważny krok. Takie nagłe przejrzenie na oczy, jak niskie są szanse na pozyskanie bardziej interesujących kart, może zniechęcić wielu potencjalnych kupujących.

Deweloperzy ostrzegali już, że choć wyniki będą korygowane wraz z każdą aktualizacją. Przy okazji rozwiano pewne mity na temat otwieranie paczek w wirtualnymi kartonikami. Wyjaśniono, że każde otwierania to osobne "wydarzenie", więc nie ma znaczenia czy otwieramy jednorazowo dziesięć czy tysiąc zestawów - szanse będą takie same.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 19

Reklama