Reklama

FIFA 21 kontra FIFA 22 - porównanie grafiki

​Jeśli jesteście ciekawi, jak zmieniła się FIFA w ciągu ostatniego roku, koniecznie obejrzyjcie ten materiał wideo.

Na YouTubie pojawiło się ponad 12-minutowe porównanie szaty wizualnej tegorocznej odsłony serii FIFA do tej z poprzedniczki. Być może różnice w grafice nie są ogromne, ale na pewno na tyle duże, że trudno ich nie dostrzec. Jednak nie w każdym aspekcie - w niektórych gra prezentuje się dokładnie tak samo, jak przed rokiem.

Porównanie wykonano w wersji FIF-y 22 na PlayStation 5, zestawiając ze sobą fragmenty meczu Ligi Mistrzów pomiędzy PSG a Bayernem Monachium. Możemy więc zobaczyć między innymi Roberta Lewandowskiego.

Na pewno widać, że twarze są bardziej naturalne niż przed rokiem. Skóra, oczy czy włosy prezentują się jeszcze lepiej niż w FIFA 21. Miłą nowinką jest to, że z szatni na murawę piłkarze wychodzą w asyście dzieci. "Elektronicy" odmienili też murawę - w tym roku zieleń jest bardziej nasycona.

Reklama

Większe różnice widać w ruchu. Autor porównanie porównał animacje piłkarzy sprzed roku do tych z FIFA 22. Widać, że EA Sports spełniło obietnice o kompletnej przebudowie sposobu poruszania się piłkarzy po boisku. To zmiana, którą zapewne będziemy podziwiać najczęściej, bo umówmy się, że zbliżenia na piłkarzy, w tym powtórki, po pewnym czasie i tak każdy gracz w FIFA zaczyna pomijać.

Nie zmieniły się natomiast modele piłkarzy, podobnie jak stadiony i zasiadająca na trybunach publiczność. Jednak chyba nikt nie spodziewał się, że z roku na rok w FIF-ie zmieni się wszystko.

FIFA 22 trafi do sklepów 1 października, w wersjach na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Switcha. Jednak wszystkie zmiany wprowadzone w tym roku przez EA Sports zobaczymy jedynie na konsolach nowej generacji oraz w usłudze Google Stadia. Przypomnijmy też, że w tegorocznej odsłonie doszło też do zmiany na stanowisku komentatorów w polskiej wersji językowej. Dariusza Szpakowskiego zastąpił Tomasz Smokowski.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 22
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy