Reklama

Reklama

FIFA 22: Hakerski skandal - okradziono konta streamerów i handlarzy

​Hakerzy przejęli konta grupy dużych streamerów i handlarzy w popularnej grze piłkarskiej FIFA 22. Electronic Arts wszczęło śledztwo w tej sprawie, a sprawa jest rozwojowa - poinformował angielski magazyn Mirror.

Hakerzy okradli konta streamerów i handlarzy w FIFA Ultimate Team

22 twórców nadających w grze FIFA 22 oraz część handlarzy zajmujących się skupowaniem przedmiotów i kart z FIFA 22 Ultimate Team, by potem odsprzedać je z zyskiem - doczekała się zmasowanego ataku hakerskiego. Sytuacja dotknęła wielu znanych osobistości, a w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze.

O sprawie poinformował magazyn Mirror. Łupem złodziei miały paść konta: Jamiego Batesona (Bateson87), NickRTFM, Trymacs, TisiSchubecH, FUT FG, FUT Donkey, JoaoSeleiro, narcoinsfc (Wael) oraz INoahHDI. Wszyscy wymienieni to rozpoznawalne persony w świecie streamingu i tradingu.

Reklama

Brytyjski portal rzucił na całą kwestię jeszcze więcej światła. Zuchwali hakerzy mieli zasypać wiadomościami usługę EA Help - czyli czat wsparcia, prowadzony przez pracowników Electronic Arts. Napastnicy poprosili o zmianę przypisanych adresów e-mail do Gamertag (tag gracza na konsolach Xbox) oraz PSN ID (identyfikator używany w konsolach PlayStation).

"Będę szukał porady prawnej" - grzmi najbardziej znany handlarz w FIFA

Rzecznik prasowy z Electronic Arts odniósł się do całej sprawy.

Kuriozalne oświadczenie wydane przez EA w żaden sposób nie uraczyło wszystkich tych, którzy zostali okradzeni. Sprawa jest bezprecedensowa z uwagi na fakt, że ofiary w żaden sposób nie przyczyniły się do tego, by ułatwić na nich atak przez hakerów. Wielu z pokrzywdzonych twierdzi, iż to pracownicy studia EA nie dopilnowali wielu rzeczy, dając się jednocześnie podejść napastnikom w dziecinnie łatwy sposób.

FUT Donkey uważa, że pracownicy Electronic Arts dali dostęp do jego konta osobom trzecim za pośrednictwem czatu na żywo i to całkowicie bez jego zgody.

Społeczność bierze sprawy w swoje ręce. Powstała petycja skierowana do EA

W internecie wystartowała petycja skierowana do EA Sports FIFA o tytule: "Rozwiązanie problemu hakowania i poprawa systemu obsługi klienta".

Nie wiadomo, jak rozwinie się ta bezprecedensowa kwestia. O wszystkim postaramy się informować na bieżąco.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 22

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy