Reklama

Reklama

FIFA 22: Legendarna gra zmieni wkrótce nazwę?

​1 października na półkach sklepowych pojawiła się długo oczekiwana FIFA 22. Wiele wskazuje na to, że legendarna seria gier piłkarskich już niedługo może nosić nową nazwę. Wszystko w związku ze Światową Federacją Piłki Nożnej (FIFA).

Pierwszą grą rozpoczynającą tę serię było FIFA International Soccer. Wydana 30 marca 1994 roku produkcja była jednak sporym niewypałem. Zawierała w sobie mnóstwo błędów, takich jak między innymi łatwość strzelenia gola z bardzo dalekiego dystansu. Jeszcze tego samego roku gracze mogli zakupić FIFA Soccer 95. To właśnie ta gra zapoczątkowała serię, która trwa do dzisiaj. Od 27 lat nieprzerwanie FIFA jest synonimem wirtualnej zabawy o tematyce futbolu.

Oprócz tej "standardowej" serii, kibice mogli jeszcze zakupić FIFĘ Street (cztery części) w połowie pierwszej dekady XXI wieku, FIFA Manager czy FIFA World Cup - w ramach której mogliśmy wcielić się w reprezentację, jaką poprowadzimy do Mistrzostwa Świata. Głównym rywalem tej produkcji jest obecne na rynku również od bardzo dawna KONAMI. Japońskie studio wprowadziło na rynek Pro Evolution Soccer, które miało wielu fanów na całym świecie. Produkt różnił się od FIFY przede wszystkim znacznie bardziej realistyczną rozgrywką.

Reklama

Od kilku lat to jednak kanadyjskie studio jest daleko przed Azjatami. W 2021 roku różnica ta się jeszcze mocniej pogłębiła. KONAMI wydało eFootball 2021, które fatalnie zostało odebrane przez recenzentów oraz konsumentów, natomiast EA Sports może się pochwalić całkiem solidną FIFĄ 22. Wiele wskazuje na to, że "Elektroników" w najbliższym czasie czeka rebranding - czyli ruch, jakiego dokonało KONAMI z PES-em.

Nie jest tajemnicą, ze FIFA - jako największe ciało piłkarskie na świecie zarabia na tym, że EA używa nazwę tego podmiotu w swoich grach. Okazuje się, że kanadyjskie studio doszło do wniosku, że ma na tyle mocną pozycję na rynku, by zrezygnować z legendarnej nazwy. Electronic Arts może mieć bardzo dużo racji. Jednak dopiero najwcześniej w przyszłym roku dowiemy się, czy taka decyzja zostanie podjęta.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy