Reklama

FIFA 22 oficjalnie. Przełomowe zmiany tylko na PS5, Xbox Series X/S i Stadia

​FIFA 22 zadebiutuje 1 października 2021 roku. Datę premiery ujawniono ramach oficjalnego zwiastuna gry FIFA 22 EA Sports, w którym występuje gwiazda Kylian Mbappé (ten pojawi się też na okładce gry) i ambasadorów FIFA Heung-Min Son, Phila Fodena, Davida Alaba, Trenta Alexandra-Arnolda i Christiana Pulisica.

Ten krótki zwiastun, który możecie obejrzeć w całości poniżej, potwierdza również, że tegoroczna odsłona piłkarskiej serii od EA Sports pojawi się zarówno na nowej generacji konsol (PS5 i Xbox Series X/S) i platformie Stadia, jak i również PS4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC.

Jednak tylko next-genowa edycja oraz chmura od Google otrzymają przełomową technologię HyperMotion, która wykorzystuje uczenie maszynowe do tworzenia animacji w czasie rzeczywistym, co prowadzi do bardziej "realistycznego" odwzorowania ruchu. Wideo pokazuje także, jak przeniesiono unikalne umiejętności poszczególnych zawodników do gry.

Reklama

Niestety oznacza to, że w przypadku PC oraz starszych konsol raczej nie należy spodziewać się zbyt dużych zmian w nowej edycji FIFA, choć EA obiecuje kilka istotnych nowości, jak np. całkowitą modernizację systemu bramkarzy, nowe doświadczenie tworzenia klubów w trybie kariery, "przeprojektowaną" piłkę Volta oraz zestaw przedmiotów FIFA Ultimate Team Heroes, który reprezentuje historie legendarnych graczy.

Ciekawe tylko, czy zmian tych nie można było wprowadzić w ramach aktualizacji do FIFA 21. Fanów serii i tak nie trzeba będzie namawiać do zakupu nowej odsłony, ale o ile nie posiadacie nowej konsoli, to radzimy wstrzymać się z zakupem do pojawienia się pierwszych recenzji.

EA Sports ujawniło okładkę FIFA 22 Ultimate Edition zaledwie kilka dni temu, pokazując Mbappé. Tytuły EA Sports przyjęły w zeszłym roku niestandardowe, kolażowe podejście do projektu okładki, ale wygląda na to, że tym razem otrzymamy bardziej wyrafinowany i minimalistyczny projekt.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś na świecie

Raporty specjalne

Rekomendacje