Reklama

FIFA 22 - piłkarz usunięty z gry z powodu oskarżeń o gwałt

​Benjamin Mendy to obecnie persona non grata w Manchesterze City. Kreskę na 27-letnim piłkarzu położyło też EA Sports... choć nie do końca.

Benjamin Mendy to obrońca pochodzenia francuskiego, występujący do niedawna w kadrze Manchesteru City oraz w reprezentacji swojego kraju. Gracz został zawieszony po tym, jak oskarżono go o cztery gwałty oraz jedną napaść na tle seksualnym. Doszło do tego rzekomo w październiku ubiegłego roku, w jego domu w Cheshire.

Obecnie Mendy czeka na rozprawę sądową. Ta odbędzie się 15 listopada. Jak wiadomo, piłkarz wniesie o odrzucenie zarzutów. Rozprawa rozpocznie się dopiero 24 stycznia. Nie wiadomo, czy do tego czasu Francuz zagra w barwach swojego klubu. Na tę chwilę pozostaje zawieszony.

Reklama

Na sytuację zareagowało EA Sports, usuwając Mendy'ego z nadchodzącej części FIFA 22. Grając w trybie kariery czy wybierając mecz towarzyski, nie zobaczymy go w kadrze Manchesteru City ani reprezentacji Francji. "Elektronicy" poinformowali również, że zawodnik nie pojawia się już w paczkach FIFA Ultimate Team.

Co ciekawe, FUT wciąż pozwala na zakup karty Mendy'ego w ramach funkcjonującego w tym module systemu transferowego. Zaskakujące jest też to, że EA Sports usunęło Mendy'ego dopiero kilka dni przed premierą, skoro sprawa oskarżeń o gwałty i napaść miała swój początek w sierpniu.

Mendy nie jest pierwszym zawodnikiem usuniętym z gry. W przeszłości z gry zniknęli m.in. Emiliano Sala, który zginął w katastrofie lotniczej, oraz Marco van Basten, który podczas występu w telewizji wykonał nazistowskie pozdrowienie.

Co prawda FIFA 22 nie trafiła jeszcze do sklepów, ale od paru dni jest dostępna w ramach usługi EA Play. Jej abonenci mogą przetestować najnowszą odsłonę serii przez dziesięć godzin. W tym czasie otrzymują dostęp do pełnej gry z wszystkimi zawartymi w niej modułami.

Pozostali muszą zaczekać aż do 1 października. Wtedy FIFA 22 ukaże się oficjalnie w wersjach na wszystkie docelowe platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5, Switch oraz Google Stadia. W polskiej wersji usłyszymy nowego komentatora. Dariusza Szpakowskiego zastąpił Tomasz Smokowski.

ESPORTER
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy