Reklama

FIFA 22: Ranking najlepszych drużyn w grze

​Już tylko dni dzielą nas od oficjalnej premiery FIFA 22. Zanim miłośnicy najpopularniejszej piłkarskiej gry na świecie przystąpią do widowiskowych i spektakularnych meczów w kultowej produkcji, my publikujemy ranking, który co roku był tematem gorących debat i dyskusji wśród fanów gry. Czas na klasyfikacje najlepiej notowanych drużyn w FIFA 22.

Miejsce 1: Manchester City 

Pierwsze miejsce na liście zajmuje bardziej niebieska część Manchesteru, a więc popularne "The Citizens". Mistrzowie Anglii z sezonu 2020/2021 posiadają kilka znamienitych gwiazd futbolu. Najlepiej ocenianym zawodnikiem jest Kevin De Bruyne - środkowy pomocnik, dzięki któremu formacja w której gra Belg otrzymała aż 87 punktów. Obrona natomiast otrzymała 85 punktów. Taki sam wynik przypisywany jest napastnikom Manchesteru City.

Miejsce 2: Paris Saint-Germain

Mistrzowie Ligue 1 z lat 2018, 2019 i 2020 zostali sklasyfikowani na drugim szczeblu podium. Paryżanie posiadają obecnie w składzie gwiazdy takie jak Neymar, Kylian Mbappe czy jeden z nowszych nabytków - Lionel Messi. Formacja ataku oceniona została na 89 punktów. Najgorzej notowana jest natomiast pomoc - 83 punkty. Formacji obronnej w PSG przypisano 85 punktów.

Reklama

Miejsce 3: Bayern Monachium

Utytułowana niemiecka drużyna w składzie z najlepiej ocenianym napastnikiem w FIFIE 22 - Robertem Lewandowskim uplasowała się na ostatnim miejscu podium. Największa gwiazda Bawarczyków przyczyniła się do tego, że formacja ataku Bayernu otrzymała imponujące 92 punkty. Z rezultatem 84 punktów oceniono z kolei pomoc. Najgorzej wypadła jednak obrona - zaledwie 81 punktów.

Miejsce 4: Liverpool

Ekipa prowadzona przez Jurgena Kloppa zajęła w rankingu czwarte miejsce. Twórcy ocenili skład "The Reds" w sposób dosyć równy i zbalansowany. Najlepiej w ocenach wypadła formacja ataku z gwiazdami takimi jak Mo Salah, Sadio Mane czy Roberto Firmino. Oszacowano ją bowiem na 86 punkty. Trochę gorzej wypadła pomoc - 83 punkty. Dwa oczka więcej przyznano natomiast formacji defensywnej Liverpoolu, którego filarem jest Virgil van Dijk, uznawany za jednego z najlepszych obecnie obrońców na świecie. Zdaje się, że najnowsze wydanie FIFY również potwierdzą tę tezę, bowiem Holender jest najwyżej sklasyfikowanym obrońcą w całej grze.

Miejsce 5: Chelsea

Ostatnie, piąte miejsce w zestawieniu zajął angielski klub - Chelsea, co niewątpliwie wzbudza wśród graczy i miłośników futbolu - sporo kontrowersji. Klub rywalizujący w Premier League otrzymał łączną notę 251 punktów. A na to składa się 84 punkty dzielone dla formacji napastników, w skład której wchodzą gwiazdy takie jak Romelu Lukaku czy Timo Werner. Minimalnie lepiej wypadła pomoc (84 punkty) z Masonem Mountem i Kaiem Havertzem na czele. Najmniejszą notę otrzymała defensywa "The Blues". Twórcy zdecydowali się w tym segmencie przydzielić 82 punkty. Jako filarów obrony należy tutaj wskazać przede wszystkim Jorginho oraz N’Golo Kante.

FIFA 22 - Anglią stoi

W rankingu drużyn w najnowszej odsłonie FIFY, spośród pięciu najlepszych ekip - znalazły się aż trzy angielskie formacje: Chelsea, Liverpool i Manchester City i po jednej drużynie z Niemiec (Bayern Monachium) oraz Francji (Paris Saint-Germain).

Teraz wystarczy tylko zapytać, czy noty w grze komputerowej odzwierciedlą faktyczny stan tego, co będzie działo się na stadionach świata między innymi w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Ale na odpowiedzi związane z tymi pytaniami, przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 22