Reklama

Reklama

FIFA 22 - słodko-gorzkie recenzje nowej odsłony

​Jak co roku na przełomie września i października doczekamy się premiery kolejnej odsłony serii FIFA. W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje.

EA Sports zapowiadało, że pod wieloma względami FIFA 22 będzie lepsza od poprzedniczek. 1 października wszyscy będą mieli okazję przekonać się, czy obietnice znalazły pokrycie w rzeczywistości. Sprawdzili to już niektórzy recenzenci, których opinie można znaleźć między innymi w portalu Metacritic. Według nich najnowsza FIFA to bardzo dobra gra, ale daleka od ideału. Średnia ocen wersji na PlayStation 5 wynosi na tę chwilę 7,9/10.

"Co prawda w FIF-ę 22 gra się naprawdę świetnie, przyjemnie się na nią patrzy, a kariera i Volta zapewniają różnorodność, ale rdzeń rozgrywki wydaje się zbyt podobny do ostatnich edycji. To problem, który EA musi w przyszłości rozwiązać" - pisze autor recenzji opublikowanej w serwisie Screen Rant. FIFA 22 otrzymała od niego 8/10.

Reklama

"FIFA zmieniła swoją twarz. Jest większa, bardziej realistyczna i ładniejsza niż kiedykolwiek, ale wygląda na to, że po drodze zgubiła jedną ważną cechę: przyjemność z zabawy" - czytamy z kolei we włoskiej edycji Eurogamera. Recenzję zwieńczono oceną 7/10.

W innych recenzjach można przeczytać zarzuty, że popularny tryb FIFA Ultimate Team (w skrócie - FUT) w dalszym ciągu opiera się w zbyt dużej mierze na mikrotransakcjach czy że nowy system odpowiedzialny za animacje piłkarzy (HyperMotion) czasem zawodzi. Jednak można także natrafić na pochwały dotyczące zachowania futbolówki czy wolniejszej, bardziej taktycznej rozgrywki.

Warto pamiętać, że poszczególne wersje FIFA 22 różnią się między sobą. Wszystkie zmiany przygotowane przez EA Sports w tym roku - w tym te w warstwie wizualnej - zobaczymy tylko na trzech platformach: Xbox Series X|S, PlayStation 5 oraz Google Stadia. Ponadto dodajmy, że polscy gracze będą mieli do oceny dodatkowy element - nowy komentarz w wykonaniu Tomasza Smokowskiego, którego słuchaliśmy w FIFA od 2005 roku (czyli od odsłony FIFA 06).

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy