Reklama

Reklama

FIFA 22: Szwedzki klub powołał esportową akademię

​Jeden z najbardziej utytułowanych szwedzkich klubów piłkarskich w historii - Malmoe FF powołuje akademię esportową. Ma ona zajmować się głównie wychowywaniem nowych gwiazd w serii FIFA. Jednak niewykluczone, że w przyszłości kolejne gry wideo będą w orbicie zainteresowań Szwedów.

Kluby piłkarskie bardzo chętnie kształcą młode osoby na przyszłych esportowców. Swoje dywizje w FIFA mają czołowe światowe drużyny, takie jak Manchester City, PSG, Ajax Amsterdam. Na polskim podwórku mieliśmy prestiżowe rozgrywki Ekstraklasa Games, do których przystąpili przedstawiciele wszystkich klubów PKO Ekstraklasy.

Obecnie klubem, który w największym stopniu zajmuje się esportem w naszym kraju jest Wisła Kraków. Oprócz graczy FIFA, posiadają w swoich szeregach czołową na polskiej scenie formację CS:GO. W Szwecji jednak postanowiono na szerszą skalę zainteresować się wirtualnym futbolem. Klub Malmoe FF powołuje własną akademię.

Reklama

Będzie miało to charakter tradycyjnej szkoły średniej. Jednak oprócz zajęć z typowych przedmiotów takich jak język ojczysty, matematyka czy biologia, będzie można także zasięgnąć wiedzy na temat gry w FIFĘ zarówno poprzez wykłady, jak i praktyczne szkolenia. O całej sprawie wypowiedzieli się włodarze szwedzkiego klubu.

Co ciekawe, akademia nie będzie ograniczała się tylko do kształcenia esportowego. Zatrudnieni będą również specjaliści od przygotowania fizycznego oraz mentalnego. Różne ćwiczenia mają wpłynąć na ogólny rozwój młodych ludzi.

Najlepsze tematy

Reklama