Reklama

Reklama

FIFA 22 - wyciekły szczegóły dotyczące zmian w rozgrywce

​EA Sports najprawdopodobniej udostępniło wczesną wersję gry grupce osób, które nie potrafiły trzymać języka za zębami. Na Twitterze doszło do całkiem pokaźnego wycieku.

Niektórzy spośród graczy, którzy mieli okazję pobawić się przy wczesnej wersji FIFY 22, opublikowali na Twitterze informacje dotyczące zmian wprowadzonych przez EA Sports w rozgrywce. Za sprawą przecieków dowiedzieliśmy się m.in., że od teraz, próbując odebrać piłkę, po naciśnięciu R3 gra oznaczy aż trzech zawodników znajdujących się najbliżej futbolówki. Aby wybrać jednego z nich, będziemy musieli wychylić prawy analog w jego kierunku. Oczywiście piłkę będzie można odbierać dalej przy użyciu dotychczasowej metody.

Zmniejszy się także skuteczność pressingu przy wykorzystaniu drugiego gracza. Wciąż będziemy mogli przywoływać na pomoc w odbiorze zawodnika znajdującego się najbliżej nas, ale teraz ta pomoc zakończy się najprawdopodobniej po raptem czterech sekundach (do tej pory kolega z drużyny wspierał nas dopóty, dopóki nie zdjęliśmy palca z przycisku).

Reklama

W ustawieniach taktycznych nie dojdzie do żadnych zmian dotyczących gry obronnej, ale możemy oczekiwać nowinek w ustalaniu planu rozgrywania akcji ofensywnych. Zamiast kilku poziomów w poszczególnych aspektach, dotyczących szerokości formacji czy sposobu podwania piłki, otrzymamy teraz suwaki z zakresem od 0 do 100.

W statystykach pojawi się ulepszona heatmapa, a w jej ramach dodatkowa informacja o nazwie "przewidywane bramki", która powie nam o szansach na strzelenie gola w danych warunkach i zdanej pozycji.

FIFA 22 wprowadzi także szereg pomniejszych zmian. Jedną z nich będą bluzy klubowe, które piłkarze będą mieć na sobie przed rozpoczęciem meczu, podczas prezentacji na środku boiska.

Można być pewnym, że FIFA 22 trafi na wszystkie liczące się platformy, w tym zarówno na konsole poprzedniej, jak i nowej generacji. Jednak w internecie można trafić na doniesienia mówiące o tym, że tylko na Xboksach Series X|S oraz PlayStation 5 doczeka się większych ulepszeń graficznych. Możliwe, że nawet wersja na PC nie zostanie pod tym względem unowocześniona.

Co ciekawe, z powodu przecieków autorstwa graczy obcujących z wczesną wersją gry EA Sports prawdopodobnie odwoła beta testy, które miało prowadzić w najbliższych tygodniach. "Elektronicy" chcą uniknąć kolejnych sytuacji tego rodzaju.

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy