Reklama

Reklama

FIFA 23: Ocena Cristiano Ronaldo najniższa od 16 lat

​Cristiano Ronaldo niedawno podpisał kontrakt z Al-Nassr - klubem z Arabii Saudyjskiej, mającym siedzibę w Rijadzie - stolicy kraju. Portugalczyk otrzymał najwyższy kontrakt w historii piłki nożnej, dzięki któremu zarobi za rok grania aż 200 milionów euro. Portugalczyk po transferze stracił jednak ocenę ogólną w "FIFA 23".

Słaby okres Ronaldo

Cristiano Ronaldo nie może zaliczyć ubiegłego roku do udanych w swojej wieloletniej karierze. Portugalczyk notował bardzo słabe występy w Manchesterze United, wielokrotnie wchodził na boisko z ławki rezerwowych, a na koniec pokłócił się z trenerem "Czerwonych Diabłów" - Erikiem Ten Hagiem i bardzo mocno wypowiedział się na temat szkoleniowca Manchesteru United w obszernym wywiadzie, którego udzielił Piersowi Morganowi. Efektem tych wypowiedzi było rozwiązanie kontraktu z United.

Reklama

Jego wyjazd na prawdopodobnie ostatni mundial w karierze odbył się zatem w cieniu sporego skandalu. Portugalczyk podczas katarskich mistrzostw zdobył jednego gola, a dwa ostatnie spotkania rozpoczynał na ławce rezerwowych. Jego reprezentacja zakończyła występ na ćwierćfinale, ulegając sensacyjnie Marokańczykom.

Hitowy transfer Portugalczyka

Po odpadnięciu z mundialu pojawiły się częste plotki o podpisaniu niebotycznej umowy z klubem z Arabii Saudyjskiej - Al Nassr. Pogłoski te znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości i Ronaldo faktycznie dołączył do azjatyckiego zespołu. Okazuje się, że taki ruch sportowy ma swoje skutki w ocenie ogólnej piłkarza w "FIFA 23". Portugalczyk otrzymał najniższą ocenę od 16 lat.

Ronaldo po aktualizacji jest oceniany na 88 punktów umiejętności ogólnych. To najgorsza ocena od 2006 roku, gdy w "FIFA 07" otrzymał rating na poziomie 87 punktów. Warto jednak dodać, że oprócz zmiany klubu, w ocenie zawodnika istotny jest także wiek. W tym roku Ronaldo skończy 38 lat, więc to naturalne, że jego ocena będzie systematycznie spadała.

Podobny los w najbliższych edycjach czeka Leo Messiego oraz prawdopodobnie Roberta Lewandowskiego. Wszyscy ci zawodnicy przekroczyli już jakiś czas temu 30. rok życia i nieuchronnie zbliżają się do końca karier, choć ostatnie wyniki Lewandowskiego i Messiego mogą sugerować odłożenie decyzji o zakończeniu karier do dalszej przyszłości.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 23

Reklama