Reklama

FIFA 2K25 budzi wyobraźnię fanów. Co może zawierać nowa produkcja piłkarska?

W sieci od kilku dni jest bardzo gorąco w sprawie ewentualnej współpracy 2K Games z FIFA. Studio wydać i stworzyć nową grę piłkarską przy współpracy z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej. W mediach społecznościowych nie brakuje spekulacji, co może zawierać nowa produkcja.

EA Sports doczeka się w końcu piłkarskiej konkurencji?

Od kiedy pojawiły się bardziej szczegółowe informacje na temat przejęcia marki gier piłkarskich FIFA przez 2K Games, w sieci można przeczytać mnóstwo spekulacji w kwestii zawartości produkcji. Kupno licencji FIFA przez 2K i prawdopodobna tegoroczna premiera gry wzbudziła ogromne zainteresowanie. Byłby to największy konkurent EA Sports, gdyż Konami z serią eFootball już dawno nie liczy się w tej rywalizacji, a japońskiemu studiu pozostało jedynie "podgryzać" kanadyjską produkcję, co udaje im się czasami lepiej, a czasami nieco słabiej. Gry sportowe od 2K Games są przez jednych chwalone, a przez innych krytykowane.

Reklama

Głównym produktem przedsiębiorstwa jest seria NBA 2K. Tytuł ten chwalony jest przede wszystkim za urozmaicony tryb kariery, choć niestety też nie brakuje mu poważnych wad. Podobnie jest z serią wrestlingową WWE 2K. Dlatego też istnieje wiele niepewności w związku z rzekomo nadchodzącą grą piłkarską przy współpracy z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej (FIFA). Na jednym z profili w serwisie X.com (dawniej Twitter) pojawiła się lista przewidywań i oczekiwań względem tego tytułu. Co powinno znaleźć się w FIFA 2K25?

Jakie są oczekiwania wobec FIFA 2K25?

Przede wszystkim duże oczekiwania są odnośnie odświeżenia trybu kariery. W grach od EA Sports regularnie dodawane są nowinki w tym trybie offline, lecz to za mało dla wielu. Kariera nie jest bardzo realistyczna, szczególnie w trybie, gdzie możemy prowadzić poczynania naszego zawodnika, możliwości są bardzo ograniczone. Choć dodano możliwość zakupów, inwestycji i innych aktywności, są one jednak umowne.

Brakuje zaimplementowanych przerywników filmowych czy dialogów z wyborami z życia piłkarza poza boiskiem, nie możemy prowadzić jego życia pozasportowego czy chociażby zarządzać jego mediami społecznościowymi, które w obecnym świecie są tak istotną częścią życia. Dlatego też oczekiwania są wobec kariery w otwartym świecie, co znamy właśnie z serii NBA 2K. Autor wpisu wyraża także nadzieje, że 2K będzie bardzo mocno zmotywowane do tego, by dorównać swojemu kanadyjskiemu rywalowi od EA Sports. Dzięki współpracy z FIFA nie powinno być także problemów z pozyskaniem odpowiednich praw licencyjnych, a graficznie produkcja nie powinna odbiegać od EA Sports FC. Zatem można śmiało stwierdzić, że oczekiwania są wysokie. Jak na razie jednak trudno stwierdzić, czy 2K Games podoła tym wymaganiom.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: EA SPORTS FC | FIFA
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy