Reklama

Reklama

FIFA planuje własną serię gier piłkarskich

​Wczoraj świat obiegła informacja o końcu serii FIFA. Tymczasem to chyba wcale nie będzie jej koniec.

Electronic Arts i federacja piłkarska FIFA zakończyły współpracę po trzydziestu latach. W związku z tym, że nie przedłużono umowy, "Elektronicy" nie będą już wydawać kolejnych odsłon sztandarowej piłkarskiej serii. Zamiast tego rozpoczną "nową erę" pod szyldem EA Sports FC. Gry będą się ukazywać pod nową nazwą, ale nie stracą zawartości, którą EA wprowadzało do serii FIFA przez ostatnie lata.

Ostatnią edycją cyklu od Electronic Arts będzie zaplanowana na ten rok FIFA 23. Jednak okazuje się, że to wcale nie będzie koniec tej serii. Światowa piłkarska federacja planuje kontynuowanie jej z nowym partnerem. Podobno trwają już poszukiwania producentów i wydawców zainteresowanych tworzeniem piłkarskich symulacji ramię w ramię z FIFA.

FIFA 23 - premiera pod koniec września

Reklama

Premiera tegorocznej, ostatniej odsłony serii FIFA od EA Sports najprawdopodobniej odbędzie się 30 września. "Elektronicy" zapowiadają, że na koniec przygotowują najlepszą edycję w historii cyklu, z wyjątkowo dużą liczbą zmian i nowinek. Jednak na szczegóły musimy poczekać. Na razie wiadomo tylko tyle, że w FIFA 23 pojawi się m.in. tryb Mistrzostw Świata, w którym odwiedzimy katarskie stadiony.

Najlepsze tematy

Reklama