Reklama

FIFA - serię przejmie Take-Two? Strauss Zelnick komentuje

​Czy Take-Two przejmie produkcję serii FIFA po tym, jak EA Sports zakończyło współpracę ze światową federacją piłkarską?

W ubiegłym tygodniu Electronic Arts i FIFA potwierdziły zakończenie trwającej blisko trzydzieści lat współpracy. Jak wiadomo, EA Sports od przyszłego roku będzie wydawać swoją piłkarską serię pod nową nazwą - EA Sports FC. Z kolei FIFA szuka partnerów - producentów i wydawców - z którymi stworzy własną symulację futbolu. Od jakiegoś czasu mówiło się, że "Elektroników" może zastąpić koncern Take-Two. Czy rzeczywiście do tego dojdzie?

Reklama

Współpraca pomiędzy FIF-ą a Take-Two byłaby dość naturalnym posunięciem dla obu stron. W końcu Take-Two to koncern doświadczony w tworzeniu gier sportowych. Z jego stajni wywodzi się m.in. koszykarska seria NBA 2K.

FIFA - co dalej z kultową serią?

Ostatnia FIFA od EA Sports ukaże się pod koniec września tego roku. W kolejnych latach prawdopodobnie zobaczymy kolejne edycje - opatrzone numerami 24, 25, 26 itd. - ale będzie za nie odpowiadać inna firma. Gianni Infantino, prezes federacji, zapewnił, że seria piłkarska z "FIFA" w nazwie będzie tą najbardziej autentyczną, najprawdziwszą. Z kolei EA Sports zapowiedziało, że FIFA 23 będzie najbardziej ambitną edycją w historii.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: FIFA 23