Reklama

Reklama

FIFA zapowiada hitowy tytuł piłkarski

Od kilku miesięcy wiemy, że "FIFA 23" będzie ostatnią częścią serii gier piłkarskich wydawanej przez EA Sports. Kanadyjskie studio postanowiło nie przedłużać współpracy trwającej niemal 30 lat. Teraz Gianni Infantino zapowiada, że nowy tytuł zrobi duże wrażenie na graczach i będzie to najlepsza pozycja na rynku.

Koniec serii "FIFA" wstrząsnął fanami

Gracze przez dekady przyzwyczaili się, że "Elektronicy" są autorami najbardziej znanej gry traktującej o futbolu. Przez pewien okres studio KONAMI stanowiło bardzo poważną konkurencję względem "FIFA", lecz w ostatnich latach EA Sports mocno zdystansowało wszystkich rywali obecnych na rynku.

Teraz dojdzie do istnej rewolucji. Kanadyjskie studio będzie pracowało od przyszłego roku nad produktem pod tytułem "EA Sports FC", a Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) będzie poszukiwała studia, które będzie kontynuowało serię.

Reklama

Stworzy to nową sytuację, w której pojawi się dodatkowy gracz na rynku, który może przejąć sporą rzeszę fanów wirtualnej rozgrywki piłkarskiej. Teraz więcej szczegółów na ten temat ujawnił Gianni Infantino - prezydent FIFA, a wcześniej jeden z głównych zarządców UEFA. Czego dowiedzieliśmy się od słynnego włoskiego działacza?

"FIFA" odrodzi się z nowym deweloperem?

Po ogłoszeniu informacji o tym, że kanadyjskie studio zaprzestanie współpracy z FIFA, narosły spekulacje na temat tego, kto będzie teraz współpracował z organizacją piłkarską. Wśród głównych kandydatów wymieniano przede wszystkim studia 2K Games i Take-Two Interactive. Odpowiedzi na to pytanie jak dotąd jeszcze nie mamy. Władze FIFA zapewniają jednak, że nadchodzący produkt będzie stał na najwyższym możliwym poziomie growym.

Gaming jest jednym z elementów propagujących samą organizację oraz całą dyscyplinę. Jak na razie nie wiadomo jednak, w jaki sposób firmy podzielą się prawami licencyjnymi do lig i piłkarzy. Może dojść do precedensowej sytuacji, w której EA Sports oraz FIFA staną po przeciwnych stronach barykady i będą rywalizowały o jak najlepsze licencje.

Najlepsze tematy

Reklama