Reklama

Reklama

Finał rozgrywek Avalon Extreme GT Challenge już za kilka dni

​To będzie wydarzenie, którego nie może przegapić prawdziwy fan esportu. Od wielkiego finału Avalon Extreme GT Challenge - wirtualnych rozgrywek dzieli nas zaledwie kilka dni! Już 12 lutego w prawdziwej arenie gamingowej - ESPORT SPOT będzie można kibicować graczom, którzy zmierzą się na żywo o tytuł mistrza Avalon Extreme GT Challenge, ścigając się w grze Gran Turismo Sport.

Organizowane przez Fundację Avalon przy wsparciu Polskiej Ligii Esportowej i agencji ProMasters League wydarzenie będzie transmitowane także online na kanale Motowizji.

Wystartują najlepsi

Trzyetapowe zawody pozwolą wyłonić 12 najszybszych zawodników, którzy w ramach finałowych rozgrywek Avalon Extreme GT Challenge wystartują w 6 parach. W myśl hasła "Prawdziwy sport jest jeden" grać będą ze sobą osoby sprawne i osoby z niepełnosprawnością. Finałowe zmagania zawodników rozpoczną się o godzinie 13:00. Najszybsi z najszybszych, czyli trzy zwycięskie drużyny, które zdobędą najlepszy czas w finałowych zmaganiach w grze Gran Turismo Sport otrzymają nagrody ufundowane przez partnera wydarzenia.

Reklama

Uczta dla fanów gier, e-sportu i wyścigów w najlepszym wydaniu

W Esport SPOT - profesjonalnej arenie gamingowej mieszczącej się przy ulicy Dobrej, na warszawskim Powiślu, zaplanowano komfortową przestrzeń dla graczy i widowni. Finał będzie miał charakter imprezy otwartej. Poza sportowymi emocjami, dla wszystkich uczestników imprezy przewidziano dodatkowe atrakcje. Gościem specjalnym imprezy będzie Sebastian Luty - kierowca wyścigowy i założyciel Fundacji Avalon, wraz ze swoim Hooliganem, czyli Hyundai i20 WRC Proto, jedynym autem wyścigowym prowadzonym za pomocą 2 joysticków.

Odwiedzający e-spot kibice będą mogli usiąść za sterami Hooligana orazodwiedzić strefę partnerów i sponsorów wydarzenia. Po sportowych zmaganiach, organizatorzy zapraszają na wieczorną imprezę, podczas której o oprawę muzyczną zadbają dwie DJ-ki.

Prawdziwy sport jest jeden

Avalon Extreme GT Challenge to najprawdopodobniej pierwsze takie wydarzenie, w którym osoby pełnosprawne wystartują wraz z niepełnosprawnymi, po raz kolejny udowadniając, że w sporcie liczy się pasja i duch rywalizacji. Tu nie ma barier. Event jest organizowany przez Avalon Extreme - projekt Fundacji Avalon, który promuje sporty ekstremalne, zmieniając postrzeganie osób z niepełnosprawnościami i udowadniając, że prawdziwy sport jest jeden.

Esporter/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Gran Turismo Sport

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy