Reklama

Reklama

Fnatic weszło w Valoranta

​Kolejna znana organizacja esportowa postanowiła poszerzyć swoją działalność o Valoranta. Na otwarcie dywizji w nowej grze zdecydowało się fnatic. Brytyjski projekt sięgnął po zespół SUMN FC, który dotychczasowo grywał w większych turniejach bez pracodawcy.

Valorant cały czas stopniowo się rozwija, jeśli chodzi o esportową scenę. Przez niecały rok działalności miało miejsce kilka bardziej popularnych turniejów. Oprócz tego kilku znanych zawodników z innych gier postanowiło przenieść się do produkcji od Riot Games. To niejako łączy się z organizacjami, które widząc potencjał, decydują się na sięgnięcie po drużynę w nowej sekcji.

Jako kolejne do powiększającego się grona zdecydowało się dołączyć fnatic. Organizacja zakontraktowała zespół grający dotychczasowo pod nazwą SUMN FC. Wspomniana ekipa zdobyła m.in. drugie miejsce podczas First Strike Europe. Ostatnio SFC wystąpiło w Red Bull Home Ground, kończąc rywalizację na półfinale.

Reklama

Skład fnatic w Valorant:

  • Jake "Boaster" Howlett
  • Domagoj "Doma" Fancev
  • James "Mistic" Orfila
  • Muhammad "Moe40" Hariff
  • Kostas "tsack" Theodorpoulo

Patrząc po jednostkach, to wśród nich nie ma szczególnie znanych nazwisk. Zawodnikiem, który pokazał się szerszej publiczności, jest Theodorpoulo, prezentując swoje umiejętności w Counter-Strike'u: Global Offensive w barwach m.in. Epsilonu Esports.

Dla samego fnatic to z kolei okazja na powiększenie swojego działania. Projekt zbudował swoją markę głównie przez czołowe europejskie formacje w CS:GO oraz League of Legends. Oprócz tego barwy organizacji są reprezentowane w Docie 2, Rainbow Six: Siege, FIFIE, PUBG Mobile oraz Fortnite. Na dodatek brytyjska spółka ma pod sobą również kilku twórców treści, działających na najpopularniejszych portalach streaminogwych.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: fnatic

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy