Reklama

Reklama

Fortnite bez budowania? Wkrótce to może nastąpić

​Najnowsze przecieki sugerują, że w popularnej grze typu battle royale, czyli w Fortnite może pojawić się w tryb, w którym nie będzie można budować. Jeśli tak się stanie, gorący tytuł od Epic Games przejdzie istną rewolucję.

Fortnite to jedyna gra z gatunku battle royale, w której występuje funkcja budowania. Po wylądowaniu w konkretnym miejscu na mapie zbieramy surowce (drewno, cegła, metal) poprzez kopanie i niszczenie otaczającego nas środowiska. Możemy rąbać drzewa, burzyć budynki, niszczyć podłogi, meble płoty i tak naprawdę większość tego, co jest materialne.

Ze zgromadzonych w ten sposób materiałów gracze mogą wznosić przeróżne budowle, fortece i wszystko to, co stanowi ogranicznik tylko i wyłącznie naszej wyobraźni. W praktyce funkcja budowania znalazła zastosowanie w walce. Jest to jedna z głównych mechanik rządząca uniwersum Fortnite. Zaawansowani gracze potrafią wznosić drapacze chmur dosłownie w kilka sekund, wypracowując sobie w ten sposób przewagę nad rywalami.

Reklama

O ile w innych grach (również z gatunku battle royale) liczy się w dużej mierze umiejętność skradania się, strzelania, znajomość mapy i mechaniki broni oraz uzbrojenia - w Fortnite wiodącym aspektem, którzy trzeba opanować, by należeć do elity jest omawiana funkcja budowania.

Nowy tryb bez budowania? Fortnite czeka rewolucja

Jeden z użytkowników Twittera znany jako "HYPER" opublikował na swoim profilu przeciek, który sugeruje, że już niebawem największa produkcja wydana przez studio Epic Games może dostać nowy tryb - całkowicie pozbawiony możliwości budowania.

Nie wiadomo, kiedy nowości mogą wejść do gry, ale pewnym jest, że jeśli już się to stanie - wielu graczy, którzy kiedyś opuścili grę z powodu budowania, powróci do uniwersum, by odkryć świat Fortnite na nowo.

Najlepsze tematy

Reklama