Reklama

Reklama

Fortnite: Epic Games i Avengers nawiązują współpracę

​To już pewne. Epic Games opublikowało oficjalną zapowiedź współpracy z Marvel Comics z okazji filmu Avengers: Koniec gry. W dniu premiery - 25 kwietnia pojawi się prawdopodobnie tymczasowy tryb gry. Nie znamy na razie jego zasad.

Miliony ludzi na całym świecie oczekują na premierę ostatniej części filmu o postaciach Marvela pod tytułem Avengers. Marvel Studios próbuje jednak wzbudzić zainteresowanie produkcją również w środowisku graczy wideo. Oficjalny profil Fortnite’a na Facebooku opublikował grafikę przedstawiającą jedną z postaci ze świata stworzonego przez Epic Games, trzymającą tarczę Kapitana Ameryki. Gdyby dla graczy, nie był to jednoznaczny sygnał współpracy, na dole grafiki umieszczono napis FortniteXAvengers i to rozwiało wątpliwości. Będzie kolejna współpraca Epików z Marvelem.

Reklama

Do pierwszej doszło niemal równo rok temu. Na początku maja ubiegłego roku pojawił się tryb, w którym główną rolę odgrywała postać Marvela - Thanos. Celem gracza było zdobycie rękawicy tej postaci, co pozwalało na zdobycie dodatkowych umiejętności, znanych z filmów i komiksów. Rozgrywka została bardzo ciepło przyjęta przez graczy na całym świecie.

Niewykluczone, że tym razem do gry trafią również skórki do nabycia, inspirowane serią Avengers lub inne przedmioty, takie jak chociażby wyżej wspomniana tarcza. Na podobny zabieg Epic Games zdecydowało się przy okazji współpracy z DJ’em Marshmello, gdzie do kupienia była skórka z jego wizerunkiem scenicznym.

Mimo że grafika podczas zapowiedzi sugeruje, iż bohaterem będzie Kapitan Ameryka, jednak może być to nie do końca trafny trop, a w grze mogą pojawić się również inne postacie. Post ogłaszający współpracę został okraszony podpisem "Za wszelką cenę - 25.04.2019".  Co to dokładnie oznacza? Dowiemy się prawdopodobnie w czwartek, wraz z jedną z najbliższych aktualizacji. Fani superbohaterów nie powinni być jednak zawiedzeni.

Krzysztof Chałabiś

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Epic Games

Reklama