Reklama

Fortnite gotowe na PS5 i Xbox Series X/S

Trudno w to uwierzyć, lecz w przyszłym tygodniu debiutują konsole nowej generacji: PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Włączenie na pachnących nowością urządzeniach Fortnite brzmi dość smutnie, lecz twórcy gry poinformowali, że przygotowali już szereg usprawnień na nadchodzący sprzęt.

Epic Games zapewnia w oficjalnym komunikacie, że "Fortnite na Xbox Series X/S i PS5 to nie podrasowana gra z poprzedniej generacji, lecz zupełnie nowe wersje natywne, które powstały z myślą o wykorzystaniu mocy nowych konsol". Łatka będzie dostępna w dniu premiery obu konsol.

Jako pierwsze będzie więc Xbox Series X/S, 10 listopada. Dwa dostępne modele już na początku wprowadzają nieco zamieszania i także w Fortnite należy je rozdzielić. Na modelu X możemy spodziewać się bowiem rozdzielczości 4K z płynnej rozgrywki w 60 klatkach na sekundę - napisano.

Reklama

Do tego - nadal na X - "bardziej dynamiczny, interaktywny świat, z reagującymi na wybuchy drzewami i trawą, ulepszonymi symulacjami cieczy i dymu (zapewniającymi lepszy wygląd związanych efektów) oraz zupełnie nowymi efektami burzy i chmur". Fortnite jeszcze nigdy nie było tak ładne?

Jeśli mowa o S to należy oczekiwać takich samych usprawnień grafiki, ale już tylko w rozdzielczości 1080p, nadal przy 60 klatkach na sekundę. Do tego obie konsole skorzystają z szybszego doczytywania i dołączania do meczów, a także funkcji dzielonego ekranu w 60 klatkach na sekundę.

Jeśli o PlayStation 5 mowa, to w Europie konsola ukaże się dopiero 19 listopada. Co w Fortnite zapiszczy? Epic Games obiecuje rozdzielczość 4K oraz 60 klatek na sekundę, te same usprawnienia graficzne, ale także korzystanie z unikatowych funkcji kontrolera DualSense, jak reakcje haptyczne.

Niezależnie od tego, na jakich platformach graliśmy wcześniej w Fortnite (lub planujemy grać równolegle do rozgrywki na nowych konsolach), rozgrywka międzyplatformowa nadal będzie dostępna, a wasze postępy i elementy kosmetyczne zostaną przeniesione na nowe platformy.

"Podobnie jak wy, nie możemy doczekać się, by spędzić więcej czasu z konsolami Xbox Series X|S i PlayStation 5. Gdy zapoznamy się z nimi jeszcze lepiej, planujemy szukać nowych sposobów jak najlepszego wykorzystania ich potencjału!" - zapewniają już teraz twórcy ze studia Epic Games.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Epic Games

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy