Reklama

Fortnite - gracze krytycznie o wydarzeniu Fallouta. Epic zawiodło fanów

Aktualny sezon w Fortnite dobiega końca, a crossover z Falloutem wydaje się niemalże zapomniany przez deweloperów. Gracze w ostrych słowach wypowiedzieli się ostatnio na temat trwającego wydarzenia.

Fortnite od wielu lat znany jest ze swoich licznych crossoverów. Nie ma chyba gracza na świecie, który nie słyszałby chociaż o koncercie Travisa Scotta, evencie z Marvelem, gdzie gracze wcielali się w Thanosa albo o dziesiątkach skinów pozwalających podbijać mapę battle royale przebranym za postaci z filmów czy komiksów. Dla Epic błyskawicznie stało się to doskonałym marketingowym narzędziem, sprytnie wykorzystując popularność gry. 

Reklama

Niedawno Epic Games wybrało sobie doskonały moment, żeby do Fortnite przyciągnąć fanów Fallouta. Serial przyciągnął przed telewizory miliony widzów, zebrał bardzo dobre recenzje i przyjął się świetnie zarówno wśród weteranów gier Bethesdy, jak i użytkowników Prime Video. Amazon odniósł więc ogromny sukces, na czym skorzystała również Bethesda, bowiem ogromną popularnością cieszyły się wszystkie gry Fallout. 

Niedługo po tym wyjątkowym fenomenie Epic ogłosiło crossover z Falloutem. Jeszcze przed premierą sezonu zapowiedziano to wydarzenie jako jeden z motywów przewodnich całej aktualizacji. Do Battle Passa trafił słynny Power Armor, do puli przedmiotów na mapie dodano Nuka Colę, jako nowy przedmiot odnawiający punkty zdrowia i wydawało się, że cały sezon będzie się tylko rozkręcał. Od tego czasu nie pojawiło się jednak wiele nowego.

Do sklepu zawitał jeszcze backbling w ramach crossoveru z Falloutem, ale razem z nim nie pojawił się nawet nowy kilof. Swoją frustrację ubogim eventem wyrazili ostatnio na Reddicie gracze. Powyższy post szybko zyskał zainteresowanie społeczności, która jasno dała do zrozumienia, że nie jest zadowolona. Miłośnicy postapokaliptycznego klimatu i całej serii Fallout spodziewali się znacznie więcej po tak głośnych zapowiedziach. 

Dodatkowo zawodzi jeszcze fakt, że w crossoverze z Falloutem drzemie tak ogromny potencjał. Skiny do postaci, kilofy i kosmetyczne ozdoby to oczywiście klasyczny element większości eventów. Epic mogłoby jednak zrobić chociażby specjalny tryb na wzór tego z Marvelem i Thanosa zastąpić Power Armorem. Przy tak licznych możliwościach parę skinów i Nuka Cola to zdecydowanie za mało. 

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | Epic Games
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy