Reklama

Fortnite jednak trafi na urządzenia Apple? Nagły zwrot akcji w głośnej sprawie

Saga pomiędzy Epic Games a firmą Apple jest bardzo rozwojowa. Najświeższe informacje wskazują, że pojawi się zielone światło na debiut hitowej gry Fortnite na urządzeniach z systemem iOS.

Dosłownie kilka dni temu pisaliśmy na łamach naszego serwisu, że Apple zamknęło konto programisty Epic Games na iOS. Popularny wydawca gier miał zamiar stworzyć rynkową konkurencję dla App Store poprzez zaprojektowanie własnego sklepu. Epic tłumaczyło to faktem, że Apple pobiera bardzo wysokie prowizje za swoje produkty oraz usługi.

Producent z "jabłuszkiem" za wszelką cenę stoi w obronie swojego biznesu, pomimo tego, że Komisja Europejska postanowiła co innego i przyzwoliła Epic Games na takowe działanie. Twórcy Fortnite powołali się nawet na rozporządzenie Digital Markets Act (DMA), które ma zapobiegać hegemonii ogromnych podmiotów w sieci.

Reklama

Wiemy jednak, że Apple ugięło się rozporządzeniom Komisji Europejskiej i tym samym konto Epic Games powróciło do App Store. W praktyce oznacza to, że twórcy słynnego silnika Unreal Engine i hitowej gry Fortnite już niebawem będą mogli przedsięwziąć bardzo skonkretyzowane działania.

Niedługo więc już oficjalnie Fortnite powróci na systemy z iOS. Będzie to długo wyczekiwany debiut - i jak się domyślamy - bardzo dochodowy dla Epic Games. Gracze w Europie będą mogli kusić się o zakupy bezpośrednio ze sklepu Epic, omijając przy tym prowizje narzucane do tej pory przez Apple.

Zobacz również: W Polsce odnaleziono dziwny artefakt. Przedstawia mitycznego stwora

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite | Apple | Epic Games
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy