Reklama

Fortnite: Podwyżka cen V-Dolców. Nasi rodacy mogą być niezadowoleni

Zakup V-Dolców to dla wielu graczy Fortnite: Battle Royale chleb powszedni. Ta waluta pozwala zakupić ulubione skiny w sklepie w grze. Teraz mieszkańcy trzech krajów mogą odczuć podwyżki cen tej waluty.

Czym są V-Dolce i jak ich używać?

V-Dolce to niezwykle przydatna rzecz dla wielu graczy w Fortnite: Battle Royale. Waluta pozwala na zakup interesujących dodatków kosmetycznych w sklepie. Mowa m.in. o skórkach postaci, zbierakach, lotniach czy tańcach (zwanych w grze emotkami). Tego typu zakupy pozwalają nam w pewnym sensie spersonalizować pod własne preferencję grę, wcielając się chociażby w ulubioną postać z popkultury.

Wewnętrzna waluta pozwala także na zakup Karnetu Bojowego, gdzie za wykonane zadania i levelowanie otrzymujemy dodatki w postaci skórek czy właśnie V-Dolców (na Karnecie Bojowym można zarobić więcej, niż wydajemy na jego zakup). W V-Dolce możemy wyposażyć się jedynie wydając prawdziwe pieniądze. Za 1000 V-Dolców musimy zapłacić 28 złotych, a za pakiet 2800 V-Dolców wydamy już 71 złotych. Wyższe pakiety są oczywiście droższe, choć w przeliczeniu zdecydowanie bardziej opłacalne. Okazuje się, że w niektórych krajach cena V-Dolców wzrośnie, a powodem tego jest inflacja.

Reklama

Podwyżki cen V-Dolców w trzech krajach

Zmianami cen zostaną dotknięte takie kraje, jak Meksyk, Kanada czy Wielka Brytania. Ostatnia tego typu regulacja cen nastąpiła w 2021 roku i teraz niestety przyszedł czas na kolejną. Od 17 lutego na Wyspach Brytyjskich pakiet 1000 V-Dolców zdrożeje z 6,49 funtów na 6,99. Podwyżka o 0,5 funta nie jest drastyczną zmianą, ale ta jest już bardziej widoczna przy zakupie 13,5 tysiąca V-Dolców. Wówczas zamiast 64,99 zapłacimy 69,99.

Podwyżka o pięć funtów jest już zatem bardziej widoczna i znacząca. Może to dotknąć wielu polskich graczy, którzy na co dzień mieszkają na emigracji w Wielkiej Brytanii i są zafascynowani tytułem od Epic Games. Póki co nic nie wskazuje na to, by podwyżki cen miały nastąpić w krajach Unii Europejskiej, więc Polska jest na tę chwilę niezagrożona tego typu działaniem. Nie zmienia to faktu, że tysiące Polaków na Wyspach Brytyjskich niestety odczuje tę zmianę.

ESPORTER
Dowiedz się więcej na temat: Fortnite
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy