Reklama

Reklama

Fortnite - rekompensata za kilkugodzinną przerwę w działaniu

​W tym tygodniu - a dokładnie w środę - pecha mieli gracze chcący pobawić się przy Fortnite. Gra była niedostępna przez kilka godzin. Epic Games obiecało rekompensatę.

Problemy pojawiły się w minioną środę, tj. 29 grudnia. Gracze zgłaszali - a później wraz z nimi branżowi dziennikarze - że do Fortnite nie da się zalogować. Niektórym się to udało, ale nawet wtedy zabawa nie była możliwa - gra nie wyszukiwała towarzyszy do wspólnych zmagań. Naprawa zajęła twórcom kilka godzin.

Epic Games informowało na bieżąco na Twitterze o postępach. Na firmowym profilu szybko opublikowano informację, że problem jest znany i trwają prace nad jego usunięciem. W końcu po ośmiu godzinach na portalu społecznościowym znalazła się wiadomość o szczęśliwym końcu naprawy. Jednocześnie twórcy zapowiedzieli, że w przyszłym tygodniu przedstawią szczegóły dotyczące rekompensaty dla graczy, którym nie udało się zalogować do gry z powodu problemów technicznych.

Reklama

Fortnite cały czas na topie

Fortnite to w dalszym ciągu jedna z najpopularniejszych gier na świecie. W 2021 roku liczba zarejestrowanych graczy wyniosła w nim już 350 milionów (suma zarejestrowanych kont). Miesięcznie bawi się przy nim średnio nawet ponad 80 milionów osób (aktywni gracze). Wielu fanów nie tylko gra, ale również ogląda poczynania innych na Twitchu. W ciągu ostatnich siedmiu dni użytkownicy tej platformy spędzili z transmisjami poświęconymi Fortnite'owi łącznie ponad 12,7 miliona godzin.

Epic Games regularnie organizuje w Fortnite specjalne wydarzenia. Obecnie w grze trwa Festiwal Zimy 2021, w ramach którego na graczy czekają dodatkowe atrakcje oraz unikalne przedmioty do zdobycia. Niedawno do wewnętrznego sklepu trafiły między innymi stroje Spider-Mana i MJ (z okazji premiery filmu "Spider-Man: Bez drogi do domu").

Najlepsze tematy

Reklama