Reklama

Fortnite: Śmiercionośne pojazdy zupełnie odmienią rozgrywkę?

​Kilka dni temu w Fortnite pojawiła się aktualizacja sygnowana numerem v18.20. Sam update nie wniósł bardzo wielu zmian, ale na wyróżnienie zasługuje jedna z nich - na pierwszy rzut - niepozorna. Okazuje się, że pojazdy w grze mogą znaleźć inne, najbardziej śmiercionośne jak dotąd zastosowanie.

W ubiegłym tygodniu, aktualizacja 18.20 przyniosła do świata Fortnite dwie nowe bronie, oprócz tego - uniwersum po raz kolejny opanowują upiorne Zombiaki, którym jak co Halloween gracze będą musieli dzielnie się przeciwstawiać. Ponadto, na mapie po raz kolejny przesunęła się świecąca kostka, która pierwotnie zagościła w grze wraz z premierą Sezonu 8.

Wtorkowy update przyniósł jeszcze kilka mniej znaczących zmian, a przynajmniej większości graczy tak się wydaje. Bez wątpienia, na szczególną uwagę zasługują zmiany związane z poruszaniem się samochodów w grze. Od teraz, kiedy auto jest w ruchu - gracz może z powodzeniem stanąć na dachu takiego pojazdu i... nie spaść z niego.

Reklama

Grając w trybie duo bądź składów, taka opcja może wnieść do popularnej produkcji od Epic Games sporo zamieszania. Od teraz, umiejętne wykorzystywanie samochodów będzie siało prawdziwe spustoszenie na mapie. Przemieszczanie się mobilnym pojazdem w tak szybkim tempie, a dodatkowo jeszcze możliwość oddawania pocisków i strzałów z dachu samochodu może przyczynić się do sporych rewolucji w Fortnite.

Póki co, wygląda na to, że nowo wprowadzony mechanizm nie jest jeszcze tak popularny, jednak prędzej czy później stanie się to w konsekwencji zapewne nieodłączną częścią gameplayu jednej z najpopularniejszych produkcji z gatunku battle royale. Z drugiej jednak strony, Epic Games przyzwyczaił swoich graczy do wprowadzania niekiedy znaczących zmian w mechanice i to z jednej aktualizacji na drugą.

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama